08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir, 40 bin fesleğen dağıttı

Denizli Büyükşehir, 40 bin fesleğen dağıttı

Haber Merkezi - 9 Haziran 2022 Perşembe - 13:38 Denizli Büyükşehir, 40 bin fesleğen dağıttı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 40 bin fesleğen çiçeği dağıtımı yaptı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan Türkiye Çevre Haftası’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Bunlardan birisi de fesleğen dağıtımı oldu. Yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerde belediye ekipleri, kokusuyla özel bir çiçek olan fesleğen dağıtımı gerçekleştirdi.

Fesleğen dağıtımına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda eşofmanıyla dağıtım yapan Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Merve Sakarya Serim de eşlik etti.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin daha yaşanabilir, çevreci bir şehir haline gelmesi, doğa ve çevreye olan duyarlılığın artması için çalıştıklarını belirtti.

Türkiye Çevre Haftası etkinliklerinde fesleğen dağıtımı da yaptıklarını kaydeden Zolan, “Kentimize kazandırdığımız Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda hem vatandaşlarımızın sporlarına eşlik ettik hem de isteyen hemşehrilerimize fesleğen hediye ettik. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Daha yaşanabilir bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.