09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir, 3 ülkeden gelen öğrencileri ağırladı

Büyükşehir, 3 ülkeden gelen öğrencileri ağırladı

Haber Merkezi - 21 Ekim 2022 Cuma - 10:37 Büyükşehir, 3 ülkeden gelen öğrencileri ağırladı

Erasmus+ Okul Eğitimi Programı kapsamında Türkiye’ye gelen İspanyol, Hırvat ve Yunan öğrenciler, Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci’nin yanı sıra, Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hurşit Çalışkan, İspanya, Hırvatistan ve Yunanistan ile Ankara Ufuk Arslan Anadolu Lisesi ve Denizli’den proje ortağı olan Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Değirmenci, misafir öğrencilere Denizli hakkında bilgiler verdi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin 19 antik kente ev sahipliği yaptığını kaydeden Değirmenci, kentin pek çok güzelliği barındırdığını dile getirdi. Denizli’nin beyaz cennet Pamukkale başta olmak üzere turizmde üst sıralarda olduğunu vurgulayan Değirmenci, tekstil, kablo, doğal taş, tarım ürünleri gibi birçok alanda ihracat yapıldığını söyledi.

Denizli’ye hayran kaldıklarını belirten misafir grup ziyaretin ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.