04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den, 3 bin öğrenciye aylık 120’şer lira eğitim yardımı

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2020 Salı - 10:58 Büyükşehir’den, 3 bin öğrenciye aylık 120’şer lira eğitim yardımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere her yıl yaptığı öğrenim yardımını bu yıl da sürdürecek. Meclis kararıyla, il genelinde 3 bin öğrenciye aylık 120’şer lira eğitim yardımı yapılacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısının 2. birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci başkanlığında gerçekleştirildi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, lise ve dengi okullara devam öğrencilerine 2020-2021 döneminde yapılması planlanan öğrenim yardımı görüşülerek karara bağlandı.

Alınan karar gereğince, lise ve dengi okullarda eğitim gören ve Denizli sınırları içinde ikamet eden 3 bin öğrenciye eylül-haziran döneminde aylık 120’şen lira öğrenim yardımı sağlanacak. Öğrenim yardımı, 10 aylık dönemde toplam 3 milyon 600 bin lira olarak gerçekleşecek. Başvuruların ne zaman yapılacağı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

“EĞİTİME TAM DESTEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, sosyal belediyecilik anlamında öğrenim yardımlarını uzun yıllardır sürdürdüklerini söyledi. Denizli’nin 19 ilçesinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören ve şartları taşıyan öğrencilere söz konusu desteği verdiklerini ifade eden Değirmenci, “Geçen yıl pandemi süreci başlamasına rağmen bu yardımları yapmaya devam ettik. Geçtiğimiz yıl 100 TL olan öğrenim yardımını bu yıl 120 TL’ye çıkardık. Öğrenci kardeşlerimize 10 ay boyunca destek olmaya devam edeceğiz. Eğitim-öğretim konusunda hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.