Büyükşehir 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kazananlar belli oldu – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kazananlar...

Büyükşehir 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kazananlar belli oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Mart 2022 Çarşamba - 10:35Güncelleme: 30 Mart 2022 Çarşamba - 10:41
Büyükşehir 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kazananlar belli oldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı.

2017 yılından itibaren her yıl ulusal çapta düzenlediği karikatür yarışmasını geçen yıl uluslararası düzeye taşıyan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nın sonuçlarını açıkladı.

“Aile” temasıyla düzenlenen yarışmaya 53 ülkeden 485 sanatçı toplam 967 eseri ile katıldı. Amatör ve profesyonel tüm karikatüristlere açık olan yarışmanın jürisinde görev alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Arif Duru, Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü Samet Başer, karikatüristler Şevket Yalaz, Savaş Ünlü, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Altan Özeskici, Ali Şur ve Kübra Deligöz, bir araya gelerek eserleri tek tek değerlendirdi.

KAZANANLAR

Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Bursa’dan Sait Oktay’ın eseri birinci seçilirken, İzmir’den Cemalettin Güzeloğlu’nun eseri ikinci, İstanbul’dan Orhan Öztürk’ün eseri ise üçüncü oldu.

Musa Gümüş (Türkiye), Bahman Jalalı Nokandeh (İran) ve M. Derhachov Oleh (Fransa) mansiyon ödülüne layık görüldü.

18 yaş altı kategorisinde de Denizli’den Bahar Karaman’ın eseri birinci, Çorum’dan Simge Çorumlu’nun eseri ikinci, Sinop’tan Deniz Nur Aktaş’ın eseri üçüncü seçildi.

Yarışmanın ödül töreni ve sergisinin ise 13 Mayıs Cuma günü yapılacağı belirtildi.

ZOLAN KUTLADI

Yarışma jürisi ile bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’na yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Zolan, “Aile” teması ile bine yakın eserin gönderildiğini, jüri üyelerinin seçim yaparken oldukça zorlandığını ifade etti. Başkan Zolan, “Yarışmaya yoğun bir katılımın olması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Her bir yarışmacı birbirinden özel eserleri ile yarışmamıza katıldı. Tüm sanatçılarımıza ve jürimize teşekkür ediyorum. Eserlerimizi inşallah 13 Mayıs’ta sergileyeceğiz” dedi.