Denizli Bilim Merkezi’nde çocuklar için 6 farklı tematik atölye – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Bilim Merkezi’nde çocuklar için 6...

Denizli Bilim Merkezi’nde çocuklar için 6 farklı tematik atölye

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Mart 2024 Çarşamba - 13:51Güncelleme: 13 Mart 2024 Çarşamba - 13:51
Denizli Bilim Merkezi’nde çocuklar için 6 farklı tematik atölye

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın da katılımıyla dün hizmete açılan Denizli Bilim Merkezi içerisinde yer alan 6 ayrı tematik atölyeden 7-14 yaş aralığındaki çocukların faydalanabileceği belirtildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) destekli Ege Bölgesi'nin ilk ve tek bilim merkezi kapılarını açmasının ardından ziyaretçilerini bekliyor.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin 2. katında bulunan Denizli Bilim Merkezi’nde sergi salonları ile temel bilimler atölyesi, tasarım ve üretim atölyesi, havacılık ve uzay teknolojileri atölyesi, robotik ve kodlama atölyesi, matematik atölyesi ve keşif atölyesi bulunuyor. Planetaryumun da yer aldığı Bilim Merkezi’nde “Mars’la Yüzleşme” sergisi ziyarete açılırken, uzay ve Mars’ın bilinmeyenlerinin anlatıldığı sergi çocukların hem eğlenceli vakit geçireceği hem yeni deneyimler kazanmalarını sağlayacak.

Merkezin içinde yer alan 6 ayrı tematik atölyeden 7-14 yaş aralığındaki çocukların faydalanabileceği belirtilirken, Denizli Bilim Merkezi haftanın her günü 10:00-16:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul edeceği ve gelmek isteyen vatandaşların 0 258 280 29 09 numaralı telefondan randevu alarak Bilim Merkezini ziyaret edebileceği ifade edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, Denizli Bilim Merkezi ile ilgili, “Tüm çocuklarımızı, gençlerimizi ve bilime sevdalı hemşehrilerimizi merkezimize bekliyorum” ifadesini kullandı.