13.04.2021, Salı
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kangal köpeğine tümör ameliyatı yapıldı

Kangal köpeğine tümör ameliyatı yapıldı

Haber Merkezi - 5 Mart 2021 Cuma - 10:06 Kangal köpeğine tümör ameliyatı yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, kangal cinsi sokak köpeğina tümör ameliyatı uygulandı.

A- A+

Pamukkale’nin Cankurtaran Mahallesi’nde bulunup, duyarlı vatandaşlarca Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen kangal cinsi sokak köpeğin ilk kontrollerinde vücudunda 40 santimetrelik bir tümör saptandı. Bunun üzerine köpek Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri tarafından ameliyata alındı. Yapılan operasyonda yaklaşık 40 santimetre uzunluğundaki tümör köpeğin vücudundan alındı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Hasan Kılınç, köpeğin merkeze getirildiğinde durumunun riskli olduğunu belirterek, “Önce tedavisine başladık, bu süreçte 40 santimetrelik tümörünü almak için hazırlık yaptık. Operasyonu başarı ile gerçekleştirdik. Patolojik sonuçlarına göre tümörün iyi huylu olduğu saptandı. Bir aylık süreçte tedavi gördü. Şu an gayet sağlıklı durumda, merkezimizdeki diğer can dostlarımız gibi köpeğimizde sahiplenilmeyi bekliyor” dedi.