27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

Şehirlerarası karayollarında buzlanma ulaşımı aksatıyor

Haber Merkezi - 7 Şubat 2020 Cuma - 22:54 Şehirlerarası karayollarında buzlanma ulaşımı aksatıyor

Denizli-Antalya ve Denizli-Ankara karayollarında ki buzlanma sürücülere zor anlar yaşatıyor. Sürücülere zorunlu olmadıkça bu karayoluna çıkmamaları uyarısı yapıldı.

A- A+

Pamukkale ile Serinhisar ilçesi arasındaki Cankurtaran mevkisi ve Kazıkbeli Geçidi’nde tipi ve yoğun sis etkili oldu. Bu güzergahta Denizli-Antalya kara yolunu kullanan tır sürücüleri, ilerlemekte güçlük çekti.

Yollarda kalan bazı tır şoförlerinin yardımına trafik polisi ve Karayolları ekipleri yetişti. Ekipler, greyder ve iş makineleriyle kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Tır sürücüsü Kadir Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoldaki buzlanma nedeniyle ilerleyemediğini söyledi.

Kentten Burdur’a doğru gittiği sırada yolda kaldığını ve polis ekiplerinin yardımıyla kurtulduğunu belirten Yıldırım, ekiplere teşekkür etti.

DENİZLİ-ANKARA KARAYOLU BUZ PİSTİ GİBİ

Denizli-Ankara karayolunun Bozkurt ve Çardak geçişlerinde de yoğun buzlanma görüldü. Havaalanı ve Afyonkarahisar yönüne gidecek sürücülere yavaş seyretmeleri, zincirsiz ve kar lastiksiz yola çıkmamaları uyarısında bulunuldu.

KARLI ZEMİNDE “DRİFT” DENEDİLER

Öte yandan, kara yolunda etkisini gösteren kar yağışı sonrası 3 otomobil ve 1 cipin sürücüleri, bir dinlenme tesisinin yanındaki boş alanda araçlarını karın üzerinde kaydırmayı denedi. Drift denemesi, trafik polisi ekibinin bölgeye gelmesiyle son buldu.

Ekipleri görünce uzaklaşan sürücülerin tespiti için çalışma başlatıldı.

DENİZLİ (AA)