Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi hizmete açıldı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi hizmete...

Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi hizmete açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mart 2024 Salı - 17:40Güncelleme: 19 Mart 2024 Salı - 17:40
Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi hizmete açıldı

Denizli Büyükşehir ve Acıpayam belediyelerinin iş birliği ile Acıpayam ilçesine kazandırılan Gençlik ve Kültür Merkezi hizmete açıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, törendeki konuşmasında, "Yaparsak biz yaparız, yaparsak birlikte yaparız" dedi.

Acıpayam ilçesine kazandırılan Gençlik ve Kültür Merkezi için açılış töreni düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Denizli milletvekili Cahit Özkan, Şahin Tin ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam Belediye Başkan adayı Fikret Gümüş, muhtarlar ve çok vatandaş katıldı.

  

Törende bir konuşma yapan Başkan Osman Zolan, açılış törenine gösterilen yoğun ilgiden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını, Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Acıpayam’ın 56 mahallesinde ve her sokağına hizmet ettiklerini, Acıpayam’a her geldiklerinde güzelliklerle karşılaştıklarını söyledi.

“YAPARSAK BİRLİKTE YAPARIZ”

Acıpayam ilçesine yatırımların devam edeceğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Gençlik ve Kültür Merkezi bizim hayalimizdi. Hulusi Başkanımızla, Nihat Bakanımızla bunu çok konuştuk. İşte milletvekillerimiz de Sayın Bakanımız da Acıpayam Belediye Başkanımız Hulusi Bey ile ve burada bulunan tüm kardeşlerimizle el ele verdiğimiz zaman böyle güzel işler ortaya çıkıyor. Yaparsak biz yaparız, yaparsak birlikte yaparız “diye konuştu.

65 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Büyükşehir Belediyesi Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi’nin inşasında birlikte hareket etmenin önemine de değinen Zolan, tesisle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bugün Acıpayam da aslında birlikte tarihe güzel bir not düşüyoruz ve geleceğimizi inşa ediyoruz. Gençlik ve kültür merkezimiz yaklaşık 65 milyon liraya mal oldu. Yaklaşık 17 ay önce başladık. Bugün yapsak 150 milyon TL’den aşağıya yapılacak bir iş değil. Allah yolumuzu açık etsin. İnşallah burada gençlerimize kültürümüzü yaşatma, ecdadımızdan kalan değerleri güçlendirme ve öğretmeyi bize nasip etsin. Büyükşehir Belediyemiz ile Acıpayam Belediyemizin işbirliği içinde yapmış olduğu bu eser, Acıpayam’a, insanlarımıza, gelecek nesillere hayırlı ve mübarek olsun.”

ŞEVKAN: ACIPAYAM HASRETİNİ ÇEKİYORDU

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Acıpayam’ın uzun süredir hasretini çektiği Gençlik ve Kültür Merkezi’ne kavuştuğunu kaydederek, “Benim rüyalarımı süsleyen, gerçekten yapılmadan önce uykularımı kaçıran bir durumdu. Burada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan Beyefendi olmak üzere, Acıpayam Belediyemizin, Büyükşehir Belediyemizin tüm çalışanlarına ve yüklenici firma çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ACIPAYAM’A YAKIŞAN BİR TESİS”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise, Büyükşehir Belediyesinin ve Acıpayam Belediyesinin yaptığı yatırım ve hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdiğini söyledi. Ök, “Gençlik ve Kültür Merkezi’nin tasarımı, mimarisi muhteşem olmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, Acıpayam’a yakışır” diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de, Acıpayam’a böylesine güzel bir yatırımın yakıştığını belirterek, “Acıpayam’a yakışır gençlik ve kültür merkezi oldu. Emek veren Osman Başkanımıza ve Hulusi Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, gençliğe güzel bir gelecek hazırlamak adına böylesine güzel eserler kazandırmanın öneminden bahsederek, “Gençlikten beklentimiz ecdadımıza, medeniyetimize, kültür ve sanatımıza, devletimize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmasıdır. Tesisimiz ilçemize, gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

ZEYBEKCİ: ACIPAYAM’A MUHTEŞEM BİR ESER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de, Acıpayam’da birlik ve beraberlik olmasa böylesine önemli bir tesisin ilçeye kazandırılamayacağını belirterek, emek verenlere teşekkür etti. Zeybekci, “Bu muhteşem eserde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Acıpayam Belediye Başkanımıza, teknik ekibe Allah razı olsun. Güzel günlerde kullanmayı nasip etsin” dedi.

Konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesi dualarla kesildi. Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra açılışı yapılan tesisi inceleyerek el sanatları, resim, müzik ve halk oyunları alanlarında eğitim alan kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğunun sunduğu gösteriyi izleyen protokol, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuvar sanatçısı Sadi Cesuroğlu’nun konserini dinledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ACIPAYAM GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ

Acıpayam Gençlik ve Kültür merkezi 3 katlı yapıda olup 2 farklı kottan giriş yapılabilmektedir. 1749,55 m2 alana oturmakta olup toplam 4437 m2 yapı alanına sahiptir. Bodrum katta 2 adet cep sineması, wc, mescit ve teknik hacimler mevcuttur. Zemin katta fuaye, sergi salonu, atölyeler (5 adet), konferans salonu, kafe ve wc mevcuttur. 1. Katta ise görevli odaları, atölyeler, halk oyunu odası gibi mahaller bulunmaktadır.