25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DDY’den “zehirlenebilirsiniz” uyarısı

DDY’den “zehirlenebilirsiniz” uyarısı

Haber Merkezi - 19 Nisan 2018 Perşembe - 16:04 DDY’den “zehirlenebilirsiniz” uyarısı

Devlet Demiryolları (DDY), demiryolu güzergahlarında ilaçlama yapılacağını duyurdu, ilaçlamanın insan ve hayvan sağlığını etkileyebileceği uyarısında bulunularak, ilaçlamanın gerçekleştirileceği güzergahlarda dikkatli olunmasını istedi.

A- A+

DDY Genel Müdürlüğü Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, 18 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında Afyonkarahisar, Kütahya, Isparta, Eskişehir, Burdur, Denizli ve Konya il sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı belirtildi.

İlaçlamanın insan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturacağına dikkat çekilen açıklamada, “Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından, demiryolu
güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur” denildi.

Denizli’de 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak programa göre, ilaçlama Çardak, Bozkurt, ve Kaklık İstasyonları arası ile istasyon sahalarında yapılacak.