DBB’den yetiştiricilere damızlık koç ve teke dağıtımı – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DBB’den yetiştiricilere damızlık koç ve teke...

DBB’den yetiştiricilere damızlık koç ve teke dağıtımı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Ağustos 2023 Pazartesi - 11:15Güncelleme: 21 Ağustos 2023 Pazartesi - 11:15
DBB’den yetiştiricilere damızlık koç ve teke dağıtımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB), küçükbaş hayvan yetiştiricisi 489 aileye 978 damızlık koç ve teke hibe etti. 19 ilçedeki dağıtım tamamlandı.

DBB, koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan vatandaşların sürülerinde verim ve kalitenin düşmesine engel olmak için hayata geçirdiği Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Verimliliği Artırma Projesi kapsamında, damızlık koç ve teke hibelerinde bulundu.

Haberin DevamıReklam
DBB Başkanı Osman Zolan, küçükbaş hayvancılık yapan yetiştiricilerin daha verimli bir sürüye sahip olmaları adına böyle önemli bir projeyi geçtiğimiz yıl hayata geçirdiklerini, projeye bütçeden 7,5 milyon lira ayırdıklarını belirtti.

Sanayi, turizm ve tarım kenti Denizli’de hayvancılığın da çok daha ileriye gitmesi adına Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini kaydeden Zolan, “Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun. Üreticilerimizin sahip olduğu küçükbaş hayvanların ırkını tazelemek, verimliliğini arttırmak için hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında 489 üreticimize hayvan başı bin lira katkı bedeliyle 978 baş damızlık koç ve tekelerini teslim ettik. İnşallah bu desteklerimizle üreticilerimiz daha çok kazanacak, daha mutlu olacak. Üreticimizin, çiftçimizin mutlu olması için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.