DBB tarafından kurulan tesiste 7 ayda 506 can dostu sahiplendirildi – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DBB tarafından kurulan tesiste 7 ayda...

DBB tarafından kurulan tesiste 7 ayda 506 can dostu sahiplendirildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 12:05Güncelleme: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 19:38
DBB tarafından kurulan tesiste 7 ayda 506 can dostu sahiplendirildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nın 7 aylık süreçte 11 bin 502 sokak hayvanını misafir ettiği, bunlardan 506’sının ise sahiplendirildiği belirtildi.

Denizli’de 4 Ekim 2018 Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilk misafirlerini ağırlamaya başlayan Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı, çalışmalarını sürdürüyor.

 

506 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

135 bin metrekare alana kurulu tesiste, 2023 yılının 7 ayında 11 bin 502 sokak hayvanı misafir edilirken, aşı, ameliyat, bakım ve tedavilerininin gerçekleştirdiği kaydedildi. Bu süreçte 506 sokak hayvanını sahiplendiren tesis, hizmete girdiği günden itibaren ise 5 bin 671 can dostuna yuva bulduğu ifade edildi.

DENİZLİ HOROZU TANITILIYOR

Vahşi doğaya da hizmet veren tesiste bugüne kadar leylek, şahin, atmaca, kızıl akbaba, baykuş, tilki ve çakal gibi onlarca hayvanın tedavisinin gerçekleştirildiği, Denizli Horoz Evleri’nde Denizli’nin simgesi olan horozların tanıtımı yapıldığı aktarıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yaptığı açıklamda, Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı ile can dostlara umut olmaya devam ettiklerini belirterek, tesisin amacına uygun bir şekilde faaliyetlerine başarı ile sürdürdüğünü ifade etti.

“ÖRNEK BİR PROJE”

Denizli’nin hayvan dostu bir kent olduğunu, her yaştan insanı modern tesislerine de beklediklerini söyleyen Zolan, “Her yıl binlerce can dostumuzun imdadına yetişen bu tesisimizi her bir vatandaşımızın ziyaret etmesini umuyoruz. Türkiye’de örnek bir proje olarak gösterilen tesisimize özellikle çocuklarımızın gelmesini ve küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi ile yetişmesini diliyoruz. İmkanı olan vatandaşlarımızı da can dostlarımıza sıcak bir yuva açmaya davet ediyorum” diye konuştu.