Çavuşoğlu: Hedef 1 milyon turisti kentte ağırlamak – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çavuşoğlu: Hedef 1 milyon turisti...

Çavuşoğlu: Hedef 1 milyon turisti kentte ağırlamak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Nisan 2024 Salı - 10:46Güncelleme: 16 Nisan 2024 Salı - 10:46
Çavuşoğlu:  Hedef 1 milyon turisti kentte ağırlamak

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, önümüzdeki 5 yılda Pamukkale’ye gelen turistlerden 1 milyonunu kent merkezinde ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, TURSAB Denizli Pamukkale Bölge Başkanı Turan Köseoğlu ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.

Akyol, ziyarette yaptığı konuşmada, “Denizli, ne kadar sanayi ve ticaret şehriyse, bir turizm şehri olması da çok önemli. Turizm Haftası boyunca şehrin farklı bölgelerinde etkinliklerimiz devam edecek. Nazik kabulünüz için teşekkür ederim” dedi.

Haberin DevamıReklam
Başkan Çavuşoğlu ise, en çok yapmak istedikleri şeylerden birisinin de Denizli turizmini ayağa kaldırmak olduğunu belirterek, “Bu anlamda beraber çok çalışma yapacağız. Özellikle Pamukkale’ye gelen turistlerin Denizli’ye gelmelerini sağlamak zorundayız. Denizli’nin hemen hemen hangi noktasına giderseniz gidin, mutlaka tarihi, kültürel bir turistik değeri var. Bunları ayağa kaldırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Pamukkale’ye yıllık yaklaşık 2,5 milyon turist geldiğini anımsatan Çavuşoğlu, “Bizim hedefimiz ilk 5 sene içerisinde en azından 1 milyon turisti bu şehirde gezdirebilir hale getirmemiz lazım. Bu anlamda size ve bize çok görev düşecek. Hep beraber güzel şeyler yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Denizli’de yılda 1 milyon turist ağırladıklarında kente yaklaşık 1 milyar avro katma değer sağlanacağının kaydeden Çavuşoğlu, turistlerin sadece Pamukkale’yi ziyaret etmesi şeklinde bir turizm anlayışının olmayacağını, bu anlayışın ortadan kaldırılması gerektiğini, turiste kenti, Güney’i, Buldan’ı Çivril’i Çal’ı da gezdirmek gerektiğini sözlerine ekledi.