18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Açık ve kapalı alanlardaki tüm aktiviteler...

Açık ve kapalı alanlardaki tüm aktiviteler ertelendi

Haber Merkezi - 20 Mart 2020 Cuma - 08:48 Açık ve kapalı alanlardaki tüm aktiviteler ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı genelgeyle, coronavirüs önlemleri kapsamında açık ve kapalı alanlardakı tüm aktiviteler ertelendi.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan genelgesine göre, coronavirüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda, açık ve kapalı alanlarda planlanan tüm sosyal, kültürel, sanatsal ve benzeri aktiviteler nisan ayı sonuna kadar ertelendi. Genelge şöyle:

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan COVID-19 salgını tüm dünya için sağlığı tehdidi oluşturmaktadır. Söz konusu salgının ülkemizde yayılımının önlenmesi amacıyla ülkemizde gerekli önlemler alınmaktadır.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu’nun mezkur hastalığın ülkemizde yayılımının önlenmesine dair tavsiyeleri hasebiyle; ulusal ve uluslararası düzeyde açık veya kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü bilimsel, kültürel, sanatsal ve benzeri toplantıların veya aktivitelerin nisan ayı sonuna kadar ertelenmesi uygun görülmüştür.