Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli’de gazilerle buluştu – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli’de gazilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli’de gazilerle buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 12:09Güncelleme: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 12:09
Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli’de gazilerle buluştu

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda incelemede bulunarak gazilerle bir araya geldi.

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ev sahipliğinde Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ve Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni inceledi.

Zolan, 500, 1000 ve 2000 kişilik salonlara sahip Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi hakkında Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun da sürpriz yaptığı Tatar bir süre halk oyunları gösterisini izledi, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kongre merkezinde bulunan planetaryumda uzayın derinliklerini izleyen Tatar, hizmet nedeniyle Zolan’ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Tatar daha sonra Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda incelemede bulundu, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi üyesi gazilerle buluştu.

Zolan burada yaptığı konuşmada gazilik ve şehitlik mertebesinin öneminden bahsederek, “Onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz” dedi. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın ilk şehitlerinden Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’nun Denizlili olduğunu anımsatan Zolan, KKTC ile bir ve beraber olduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tatar ise, KKTC’nin kuruluşunun 40. yıldönümünde olduklarını belirterek yakında Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıldönümünü birlikte kutlayacaklarını söyledi. Kahraman gazilerin 1974’te hiç de kolay olmayan bir harekata katıldığını anlatan Tatar, “Gerçek kahramanlar sizlersiniz, Mehmetçiktir” dedi.Bu duygularla, Denizli’de gazilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Tatar, “Anavatan, yavru vatan, mavi vatan birlikte geleceğe daha güçlü bir şekilde, hep birlikte yürüyeceğiz. Sizlere en kalbi duygularımla şahsım ve Kıbrıs Türk halkının sevgi, selam ve hürmetlerini getirdim. Bu bizim size olan vefamızdır. Kıbrıs Barış Harekatı olmasaydı bugün Kıbrıs bir Yunan adası olacaktı” ifadelerini kullandı.