17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Coronavirüs önlemleri kapsamında Atatürk Stadyumu dezenfekte...

Coronavirüs önlemleri kapsamında Atatürk Stadyumu dezenfekte edildi

Haber Merkezi - 14 Mart 2020 Cumartesi - 12:11 Coronavirüs önlemleri kapsamında Atatürk Stadyumu dezenfekte edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi coronavirüse karşı aldığı önelemler çerçevesinde, Yukatel Denizlispor - Gençlerbirliği karşılaşmasının oynanacağı Denizli Atatürk Stadyumu’nda dezenfekte çalışmasında bulundu.

A- A+

Coronavirüse karşı aldığı tedbirlerini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Süper Lig’in 26. haftasında oynanacak Yukatel Denizlispor – Gençlerbirliği karşılaşması öncesi Denizli Atatürk Stadyumu’nda dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler ile şeref tribünü, basın tribünü, basın ve yayın ekiplerinin çalışma salonları, stadyum yönetimi, federasyon yetkililerinin kullanacağı alanlar, futbolcu soyunma odaları, hakem odası, sağlık çalışanlarının ve güvenlik güçlerinin görev yapacağı alanlarda dezenfekte uygulaması gerçekleştirildi. Dezenfekte çalışmaları kapsamında ayrıca yedek kulübeleri, koridorlar ve toplantı salonları da ayrı ayrı hijyen işlemlerinden geçirildi.

 MİNİBÜSLER DE DEZENFEKTE EDİLİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi salgın hastalıklara karşı aldığı tedbirler kapsamında bünyesinde bulunan şehir içi otobüslerde her gün yaptığı temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini sürdürüyor. Bu işlemlerin yanı sıra, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin koordine ve denetiminde, Denizli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası’nın şehir içi minibüs hatları, okul ve iş servisleri dezenfeksiyon işlemine tabi tutuluyor.