26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çivril’e 20 bin kişinin su ihtiyacını...

Çivril’e 20 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacak 2 sondaj kuyusu

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2020 Pazartesi - 13:05 Çivril’e 20 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacak 2 sondaj kuyusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), çevril’de 20 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak iki yeni sondaj kuyusu açtı.

A- A+

DESKİ, Çivril merkezde bir süre önce başlattığı içme suyu altyapı çalışmasını tamamladı ve bölgedeki 2 yedek içme suyu sondaj kuyusunu devreye aldı. Çalışma ile saniyede 45 litre debiye sahip yeni içme suyu kaynağı sağlanırken, 2 adet dalgıç pompa kuruldu ve 3,5 kilometre iletim hattı döşendi. İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre içme suyunun analizlerinin yapılmasının ardından, iletim hatlarına bağlantıları yapılacak kaynak ile 20 bin kişilik içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

“SUSUZ BİR YAŞAM DÜŞÜNÜLEMEZ”

Son yıllarda kuraklıktan kaynaklı su debilerinde azalma yaşandığını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ olarak bu konuda her türlü adımları attıklarını, bugüne kadar 200 dolayında sondaj kuyusu açtıklarını söyledi. Susuz bir yaşamın düşünülemeyeceğini vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza sağlıklı ve nitelikli içme suyu ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Daha temiz su tüketimi ve su israfının önlenmesi adına şehrimizin alt yapısının büyük bir bölümünü yeniledik ve çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Söz konusu yatırımlarımızla bir zamanlar yüzde 60 olan kayıp kaçak su oranının önüne geçtik. Çok şükür bugün Türkiye’nin en temiz içme suyunu kullanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah’ım daha güzel hizmetlerin altına imza atmayı nasip etsin.”