22.10.2020, Perşembe
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Çıkan yangında evleri küle dönen aile yeni yuvasına kavuştu

Haber Merkezi - 16 Ekim 2020 Cuma - 11:40 Çıkan yangında evleri küle dönen aile yeni yuvasına kavuştu

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde çıkan yangında evleri küle dönen Özgül ailesi, eşyaları yenilenerek Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli tarafından kiralanan eve yerleştirildi.

A- A+

İlçenin Eskihisar Mahallesinde, eşini 4 ay önce kanserden kaybeden Sevim Özgül’ün kızı, oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte yaşadığı tek katlı evde yangın çıktı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kısa sürede söndürülen yangında ev ve tüm eşyalar kullanılamaz hale geldi. Kış öncesi tüm eşyaları ile birlikte evleri yanan ailenin imdadına Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli yetişti. Tüm eşyalarını yenilerek kiralanan evlerine yerleştirilen Özgül ailesinin il misafiri ise Başkan Zolan oldu. Ziyarete Zolan’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut ve Sevgi Eli sorumlusu Selma Yıldız katıldı.

“HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sevim Özgül ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, yeni eşyalarla döşenen evin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Zolan, “Allah’ım beterinden korusun. İnsan başına her şey gelebiliyor. Önemli olan can sağlığıdır, gerisi telafi edilir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak insanlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya gayret ediyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli’nin zor durumda kalan vatandaşlara yönelik çalışmalarla gönüllere dokunmaya devam ettiğini belirten Başkan Zolan şöyle konuştu: “Yangın herkesin başına gelebilir. Bizler de vatandaşlarımızın açıkta kalmaması adına gayret ediyoruz. Gelmiş, geçmiş olsun. Her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Allah’ım dayanışma içinde birbirimize sahip çıkmayı nasip etsin.”

ÖZGÜL AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Eşyaları tamamen yenilenen evlerinde çocukları ve torunlarıyla mutlu bir hayat sürmek istediklerini söyleyen Sevim Özgül de gösterdikleri ilgi ve desteklerden dolayı Zolan’a, kendilerini yalnız bırakmayan hayırseverlere ve Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerine teşekkür etti.