25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çardak-Gemiş’te üst yapı sevinci

Çardak-Gemiş’te üst yapı sevinci

Haber Merkezi - 27 Nisan 2018 Cuma - 12:24 Çardak-Gemiş’te üst yapı sevinci

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çardak'ın Gemiş Mahallesi'nde, alt yapının ardından üst yapı çalışmalarını da bitirdi. 7 bin 350 ton sıcak asfalt dökülen mahallenin ara arterlerine 200 bin metrekare kilit parke taşı döşendi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ile birlikte ilçelerde yapılması planlanan alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından alt yapısı tamamlanan Çardak İlçesinin Gemiş Mahallesi’nde, bir süre önce kilit parke taşı ve sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

DESKİ’nin 50 bin metre içme suyu hattı, 34 bin metre kanalizasyon hattı ve 1 adet paket arıtma tesisi projesini hayata geçirdiği Gemiş Mahallesi’nin Atatürk ve Pınar Caddesi sıcak asfaltla buluştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı 4 kilometrelik iki caddeye toplam 7 bin 350 ton sıcak asfalt dökerken, mahallenin ara arterlerine ise 200 bin metrekare kilit parke taşı döşendi.

“TEK DERDİMİZ VAR, HİZMET ETMEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, söz verdikleri gibi kent merkezinde ne varsa ilçelerde de aynısının olduğunu belirterek, alt yapısı tamamlanan Gemiş Mahallesinin sıcak asfalt ve kilit parke taşı ile buluşturduklarını söyledi.

Vatandaşların ayağının yazın toza kışın ise çamura değmeyeceğini vurgulayan Zolan, “Bizim tek derdimiz var hizmet etmek. Vatandaşlarımızın derdine derman olup, isteklerini en kısa sürede yerine getirmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Çok şükür bugüne kadar çözülemez denilen birçok sorunu çözdük, çözmeye de devam edeceğiz. Denizlimiz kazanmaya devam edecek” dedi.