Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan kadınlar hem eğlendi hem de eğitim aldı – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan kadınlar hem...

Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan kadınlar hem eğlendi hem de eğitim aldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Ağustos 2023 Perşembe - 14:37Güncelleme: 3 Ağustos 2023 Perşembe - 14:37
Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan kadınlar hem eğlendi hem de eğitim aldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin düzenlediği Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan Hacıkaplanlar, Kayıhan ve Cumhuriyet Mahallesi sakini kadınlara çeşitli konularda eğitim verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin 2017 yılında hayata geçirdiği Cankurtaran Yaz Kampı, mahalle meclisi kurulan Hacıkaplanlar, Kayıhan ve Cumhuriyet mahallesi sakini kadınları misafir etti. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve misafir kadınlar katıldı.

Kadınlarla birlikte hayata geçirdikleri her projenin başarı ile sonuçlandığını ifade eden Değirmenci, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımızın içerisinde yer aldığı proje ve çalışmalara çok önem veriyoruz. Biliyoruz ki, kadınlarımızın dahil olduğu her çalışma başarı ile sonuçlanıyor” dedi.

Haberin DevamıReklam
6 yıl önce ilk defa Kadın Meclisi’nin organize ettiği Cankurtaran Yaz Kampı’nda kadınları misafir etmeye başladıklarını anlatan Değirmenci, “Hanım kardeşlerimiz burada eğlenmenin yanı sıra farklı konularda eğitimler alarak bilgi sahibi oluyorlar. Kampımıza katılan hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

EĞİTİMLER VERİLDİ

Program çerçevesinde kampa katılan kadınlara Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından ev kazaları başta olmak üzere, boğulma, kaza ve ilk yardım konuları hakkında bilgiler verildi. Denizli AFAD İl Müdürlüğü yetkilileri ise “Afet Farkındalık ve Deprem Anında Bilinçli Tahliye” eğitimi verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursu eğitmenleri zumba yaptırılırken, DENMEK eğitmeni tarafından ise kadınlara keçe işlenmesi gösterildi.