17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutladık

Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutladık

Haber Merkezi - 18 Mart 2020 Çarşamba - 11:58 Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutladık

18 Mart Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü kapsamında tören düzenlendi. Törende, Vali Hasan Karahan ve protokol üyeleri asker ve polis şehitliklerini ziyaret etti.

A- A+

Asri Mezarlıkta düzenlenen 18 Mart Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümü törenine Vali Hasan Karahan, 11’inci Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz,İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı  Albay Metin Düz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkan Yardımcısı Cengiz Evren,  şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Şehitlik Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, şehitlik ziyareti ile devam etti. Askeri Şehitliği ziyaret eden Karahan ve protokol üyeleri, okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakarak şehit yakınlarına başsağlığı ve taziyelerini iletti.

Polis Şehitliğini de ziyaret eden Vali Karahan, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.