29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çameli’de toplu açılış töreni

Çameli’de toplu açılış töreni

Haber Merkezi - 2 Haziran 2018 Cumartesi - 13:02 Çameli’de toplu açılış töreni

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Çameli’de yaptırdığı terminal ile ilçede gerçekleştirilen diğer yatırımlar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenle açıldı.

A- A+

Çameli’de, Büyükşehir Belediyesi ve Çameli Belediyesi’nin yatırımları için toplu açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, iftar ve açılış programına katılan vatandaşlara teşekkür etti.

“ÇAMELİ HERKESİN DİLİNDE OLACAK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli’nin tercih edilen bir merkez olması için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Zolan, “Birçok ilçemizde otogar inşaatı başlamıştı. Çameli önce bitti, Çameli otogarına kavuşuyor. Güzel mimarisi ve önündeki meydanıyla inşallah onun açılışını gerçekleştireceğiz. Çameli’ye 270 bin metrekare kilit taşı, 2 adet halı saha ve devasa köprülerle birçok yatırım yaptık. Çameli’nin altyapısı yoktu, kanalizasyonu yoktu. Onu baştan aşağıya değiştiriyoruz. İçme suyu hatlarını değiştiriyoruz. Üstüne de üst yapıyı yaptığımız zaman ayrı bir boyuta geçecek. Her gelişimizde Çameli’nin güzelleştiğini görüyoruz. Artık Çameli gelinmek istenmeyen yer değil, gelmeyi arzu edeceğimiz turizm, yayla, serinleme, dinlenme anlamında, doğal bitkilerin yer aldığı gelinecek yer olacak. Çameli herkesin dilinde olacak. Bizde o fiziki yapı ve altyapıyı doğayı bozmadan, sizlerin arzusu çerçevesinde yapma konusunda gayret sarf ediyoruz” dedi.

DENİZLİ’DE NE VARSA ÇAMELİ’DE O OLACAK DEDİK”

Çalışmalara desteklerinden dolayı Bakan Zeybekci ve milletvekillerine teşekkür eden Zolan, “Teşekkürlerin en büyüğü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a. Denizli Büyükşehir oldu. Büyükşehir olmasından sonra dedik ki “Denizli’de ne varsa Çameli’de o olacak” dedik. Denizli’de otogar var, Çameli’de de var. Denizli’de kimsenin ayağı toza çamura değmiyor, inşallah Çameli’de de değmeyecek. Halı sahalarımız, arıtma tesislerimiz keza öyle, her şey daha güzel olacak. Bunu sağlayanda başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, Valimiz hep beraber sizlerin arzusuyla, gerçekleşti. Emek veren, katkı sağlayan, başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, Çameli Belediye Başkanımıza ve herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah’ım daha güzel işlerde bizleri buluştursun” diye konuştu.

“ÇAMELİ’MİZ, TURİZM ANLAMINDA ÖRNEK İLÇE OLACAK”

Vali Hasan Karahan, Çameli’de güzel hizmetlerin yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğin, kamu ve yerel yönetimlerin hizmette yarıştığını, yatırımların tamamlanmasıyla Çameli’nin turizmde örnek bir ilçe olacağını söyledi.

“ÇAMELİ BU HİZMETLERİ HAK EDİYOR”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kendisi için Çameli’nin özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Zeybekci konuşmasında, “Çameli ne diyorsa bizim için birinci sırada, önceliklidir. Her geldiğimde Çameli’de çok güzel şeyler oluyor. Muhteşem bir yoldan geldik. Buraya gelirken gördük, Denizli’de ne varsa Çameli’de o var. Pazaryeri yapılmıştı, otogar yapıldı. Köylerimizdeki, mahallelerimizdeki eser ve çalışmalarla, Hayri Dev Kültür Merkezi’yle, postanesi, emniyetiyle, her yeriyle Çameli bu hizmetleri hak ediyor. Emeği geçen bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Gözüm, kulağım burada. Çameli ile yatıyor, Çameli ile kalkıyoruz. Belediye Başkanımızda her dakika, her saniye bize ulaşır. Çameli’nin isteklerini, taleplerini söyler. Biz de yaparız. İnşallah bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Rabbim bu güzel ramazanı hakkıyla tamamlamayı nasip etsin. Rabbim inşallah hep beraber sağlıkla bayrama kavuşmayı nasip etsin. 24 Haziran’da Çameli’nin Türkiye’de sıralamaya girmesini istiyoruz. Şimdiye kadar Denizli’de birinciydi. Şimdi Türkiye’de sıralamaya giren o yüzde 90’lık rakamların konuşulduğu bir Çameli istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

AÇILIŞI YAPILAN YATIRIMLAR

Konuşmaların ardından açılış törenine geçildi. Bu kapsamda şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımanın önemli noktalarından olan Çameli İlçe Otobüs Terminali’nin yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Kapalı Halı Saha, Kalınkoz Kapalı Halı Saha, Kirazlıyayla Mahallesi Köprü Yapımı ve 270 bin metrekare kilit parke taşı döşemesi ile Çameli Belediyesi’nin Taş Evler Projesi, 7 mahalle sosyal tesis yapımı, Belediye kademe-bakım- garaj atölyesi, 60 bin metrekare kilit parke taşı döşeme, Karadağ Yaylacık yamaç paraşüt pistleri, Arıkaya Mahallesi Halı Saha ve Güzelyurt Spor Kompleksi’nin açılışları gerçekleştirildi.