21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çalışan kadına çocuk için 400 lira...

Çalışan kadına çocuk için 400 lira kreş desteği

Haber Merkezi - 22 Ocak 2018 Pazartesi - 17:01 Çalışan kadına çocuk için 400 lira kreş desteği

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, istihdamın önündeki engelleri kaldırmayı hedeflediklerini, kadın çalışan kadınlara 400 lira kreş desteği vereceklerini söyledi.

A- A+

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 yılı 1. olağan toplantısı Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında yapıldı. İstihdamla ilgili konuların ele alındığı toplantıya İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Uzunkaya, Denizli’den beklentilerinin yüksek olduğunu, istihdamı artırma konusunda elbirliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Milli İstihdam Seferberliği kapsamında geçen yıl başarılı çalışmalar yapıldığını, 2018 yılında da yeni teşvikler ile birlikte istihdamın artacağını kaydeden Uzunkaya, teşvikler ile ilgili de bilgilendirmede bulundu. Uzunkaya, “Cezadan çok teşvik politikası ile engellileri işgücü piyasasına kazandırmayı, kendi işini kuran girişimci engellilerimize 50 bin TL hibe desteği sağlayarak onları iş sahibi yapmayı, çalışan bayanlara 400 TL kreş yardımı yaparak istihdamlarının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz’’ dedi.