27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çal-Belevi’ye yeni içme suyu kaynağı

Çal-Belevi’ye yeni içme suyu kaynağı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Kasım 2022 Pazartesi - 10:52Güncelleme: 14 Kasım 2022 Pazartesi - 11:05
Çal-Belevi’ye yeni içme suyu kaynağı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresince (DESKİ), Çal’ın Belevi Mahallesi’ne açılan sondaj kuyusuyla yeni su kaynağı sağlandı.

DESKİ, içme suyu kaynaklarının debisinin azalması nedeniyle bir süre önce Çal’ın Belevi Mahallesi’nde sondaj çalışması başlattı. Çalışmalar sonucu saniyede 16 litre debiye sahip yeni bir içme suyu kaynağı bulundu. Sondaj kuyusundan alınan su numunesinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre analizlerinin yapılmasının ardından, bölgeye 450 metre elektrik iletim hattı ve 1.300 metre iletim hattı döşemesi yapılarak suyun vatandaşların tüketimine sunulduğu ifade edildi.

“SUSUZ BİR HAYAT DÜŞÜNÜLEMEZ”

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını karşılamak için gece gündüz demeden kentin dört bir tarafında çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Zolan, “Büyükşehir ile birlikte şehrin dört bir tarafında birçok alt yapı sorununu çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını çözmek, sorunlarla karşılaşmaması adına gayret göstermeye devam ediyoruz. Susuz bir hayat düşünülemez. Yeni içme suyu kaynağımız ilçemize, şehrimize hayırlı olsun” dedi.