Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Eylül 2023 Pazartesi - 12:14Güncelleme: 11 Eylül 2023 Pazartesi - 12:14
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi

Denizli’de düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi. Festivalin finalinde sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk, salonu dolduranlara türkü ziyafeti çekti.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla düzenlediği Üreten Kadınlar Festivali sona erdi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 4 gün boyunca farklı etkinliklere ev sahipliği yapan festivalin son gününde Bedia Akartürk’ün sahne aldı. Konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, davetliler, kadın girişimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ZOLAN: KADINLARA DESTEK OLUYORUZ

Programda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festival süresince üreten kadınlara destek olmak pek çok etkinlik gerçekleştirdiklerini ve imkan sağladıklarını söyledi. Üreten kadınların her zaman yanında olduklarını belirten Zolan, şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda kadınlara destek olmak için projeler yapıyor, destek oluyoruz. Siz değerli hanımefendiler daha fazlasını ve daha güzeline layıksınız. İnşallah sizlerle birlikte el ele, kol kola nice güzel hizmetler yapmayı Allah’ım bize nasip etsin. Bu ilginiz ve katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Sanatçı Bedia Akartürk’ü ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Zolan, “O güzel sesi sizlerle buluşmak istedik. Sizler de bu salonları doldurdunuz. Her günümüz böyle güzellik ve neşeyle devam etsin. Dedi.

Zolan, konuşmasının ardından sanatçıya günün anısına üzerinde Denizli Horozu bulunan bir kaide hediye etti.

Haberin DevamıReklam
FESTİVALE ZİYARETLER

Hafta sonunda yoğun ziyaretin gerçekleştiği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nde konserler, söyleşiler, Workshop (Çalışma Atölyesi) eğitimleri, ücretsiz sağlık taramalarının yanı sıra çocuklar için de kukla, palyaço gösterileri, yüz boyama ve sihirbaz gösterileri yer aldı.

TRT Sanatçısı Yeşim Dağlı ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçısı Işıl Koç da festivale katılanlara müzik ziyafeti yaşattı.

ÇALIŞMA ATÖLYELERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Festivalin çalışma atölyeleri de büyük ilgi gördü. Pastada mesaj yazma tekniğinden beton ürün yapımına, çarpana dokumadan taş baskıya, doğru nefes alma tekniklerinden evde sağlıklı cilt bakımına uzanan pek çok konuda ücretsiz Workshop (Çalışma Atölyesi) eğitimlerine katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Eğitmen Salise Aydın’ın Maket Pasta Yapımı adlı eğitimi festivalde en yoğun ilgi gören eğitimler arasında yer aldı.

Festivalin sonun Başkan Zolan, eşi Berrin Zolan ile tek tek stantları ziyaret ederek, festivale katılan kadın girişimci ve katılımcılara katılım belgesini takdim etti, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.