Büyükşehirin Üreten Kadınlar Festivali başladı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin Üreten Kadınlar Festivali başladı

Büyükşehirin Üreten Kadınlar Festivali başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Kasım 2023 Cuma - 16:59Güncelleme: 17 Kasım 2023 Cuma - 16:59
Büyükşehirin Üreten Kadınlar Festivali başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Üreten Kadınlar Festivali ikinci kez kapılarını açtı.

Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla ikincisi düzenlenen Üreten Kadınlar Festivali’nin açılışı yapıldı.

 

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun, davetliler ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

“BİRÇOK ALANDA HİZMET VERİYORUZ”

Haberin DevamıReklam
Zolan açılışta yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak şehri daha ileriye ve güzele taşımak için altyapıdan üstyapıya, spor alanlarından parklara birçok alanda hizmet verdiklerini söyledi. Zolan,“Denizli, parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Bu tablonun ortaya çıkmasında hanım kardeşlerimizin sabrı, desteği ve çalışması var” dedi.

“FESTİVAL İLGİ GÖRDÜ”

Kadınlara her zaman destek verildiğini kaydeden Zolan, kadınlara yönelik birçok proje yaptıklarını, bunların yanında Mikrokredi Ofisi ile girişimci kadınlara sermaye ve yer desteği sağladıklarını anlattı. Kadınların el emeği, göz nuru ürünlerini festivalde satarak aile ekonomilerine katkı sağlamalarını arzu ettiklerini belirten Zolan, “Festivalimizin ilki yoğun ilgi gördü. Üreten Kadınlar Festivalimiz şehrimize ayrı bir güzellik getirecek. Kadınlarımıza ayrı bir güç verecek. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışan, üreten kadınların yanında olmaya devam edeceğiz. Kadınların güçlü yürüyüşlerine Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak destek olmaya devam edeceğiz”diye konuştu.

SANATÇI TUTKUN’DAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Konuşmanın ardından Zolan ve beraberindekiler festivalin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Denizlililerle buluşan ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Böylesi önemli bir festivalde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Tutkun, “Bu güzel organizasyona emek veren ve festivalin düzenlemesine imkan sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.