22.10.2020, Perşembe
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’in ücretsiz kurslarına kayıtlar başladı

Haber Merkezi - 5 Ekim 2020 Pazartesi - 15:55 Büyükşehir’in ücretsiz kurslarına kayıtlar başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Kulüpleri bünyesinde bulunan Tiyatro, Karikatür, Resim ve Geleneksel El Sanatları Kulübü ve Halk Oyunları kurs kayıtları başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Kulüpleri ve halk oyunları kurs kayıtları başladı. Genç yetenekleri tiyatro sahnesine kazandırmanın yanı sıra karikatür, resim ve geleneksel Türk el sanatları ile Denizli yöresi başta olmak üzere Anadolu’daki pek çok halk oyununu Denizlililerle ile buluşturan ücretsiz kursların kayıtları başladı.

KAYITLAR GENÇ DENİZLİ’YE

Kurslara katılmak isteyenlerin Genç Denizli’nin Altıntop Mahallesi 1318 Sokak No:8’de bulunan tarihi Merzeci Un Değirmeni’ndeki merkezinden kayıt yapılabileceği belirtildi. 15 yaşından büyüklerin katılabileceği kurslara kayıt için mesai saatleri içinde 0 (258) 280 21 23 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilecek.

ZOLAN’DAN BAŞARI MESAJI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun yıllar önce kurulan Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli’nin kentin kültür ve sanat hayatına çok büyük katkıları olduğunu söyledi. Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli’nin geleceğin sanatçılarını yetiştirmesinin yanı sıra verdikleri kurslarla özellikle gençleri konservatuarlara ve güzel sanatlar bölümlerine hazırladıklarını kaydeden Zolan, kayıt yaptıranlara başarılar dilerken, kurslarda pandemi kurallarına uyulacağını belirterek gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.