25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’in Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi...

Büyükşehir’in Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi hizmete açıldı

Haber Merkezi - 10 Mayıs 2018 Perşembe - 13:36 Büyükşehir’in Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi hizmete açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan, içerisinde sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerinin yapıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla hizmete açıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin İstiklal Caddesi’ndeki eski vali konağının bulunduğu alanda tamamladığı Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi hizmete açıldı. Tesisin açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Zolan, eski vali konağının bulunduğu alana, Bakan Nihat Zeybekci’nin belediye başkanı olduğu dönemde talip olduklarını, gerekli düzenlemelerinin yapılmasının ardından alanın Denizli Büyükşehir Belediyesine geçtiğini kaydetti.

“SOSYAL, YAŞAM VE KÜLTÜR MERKEZİ HAYAL ETTİK”

Başkan Zolan, “Burada değişik fonksiyonların olduğu sosyal, yaşam ve kültür merkezi hayal ettik. Biz istedik ki insanlarımız burada buluşsun, geleneksel el sanatları, halk dansları ve pilates kurslarımıza katılma imkanına sahip olsunlar. Bu binada kafeteryamız var, internet ve okuma köşelerimiz var. Burada apartmanların arasında nefes alınan bir ortam ortaya çıktı. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin bu tesis için fikir ve ilk adımı atma anlamında çok büyük emeği var. Biz de sonrasında icramızı yaptık ve tamamladık. Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi. Törende konuşan Vali Hasan Karahan, devlet olarak her zaman işin fedakarlık tarafında olduklarını belirterek, bu gibi sosyal mekanların artması gerektiğini, özellikle yaşlıların nefes alabilecekleri, ulaşımı kolay ve nezih mekanlara kavuşmalarının önemine değindi.

“DENİZLİ İÇİN KARAR VERDİNİZ”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2004 yılında Denizlililerin bir karar verdiğini, bu kararın da kendi menfaatlerine olduğunu ifade ederek, “Bir karar verdiniz, Denizli için karara verdiniz, çocuklarınız için karar verdiniz, kendi geleceğiniz için karara verdiniz, Denizli’nin menfaatine karar veridiniz. ‘Bizim oğlan başkan olsun, milletvekili olsun’ diye değil, Denizli için karar verdiniz. Denizli için karar verdiniz ve bunların hepsini siz yaptınız. Sizin başarınız. Onun için siyaset ortamının biraz ısındığı bugünlerde bırakın her şeyi bir kenara kendiniz için karar verin, çocuklarınız için karar verin, Denizli için karar verin, kendi menfaatinize karar verin, başka hiçbir şeye değil. Düşünün şöyle ve kendi menfaatinize karar verin. Vatan için karar verin, millet için karar verin, bayrak için karara verin, devlet için karar verin. Geri kalan her şey teferruattır, lafügüzaftır, boş laftır. 2004 yılında Denizli’nin verdiği o karar Denizli’yi bu hale getirmiştir sonrası yol haritası da öyle.” dedi.

HİZMETLER DEVAM EDECEK

Denizli’nin hizmetlere devam edeceğini vurgulayan Zeybekci, “Denizli’nin tamamı, en uzak mahalleye kadar merkezdeki imkanlarla aynı standartlarda olacak. Bunun kararını da siz vereceksiniz. Önünüze gelecek. Ne muhteşem şey şu demokrasi. Halkın kendi kendini yönetmesi demek, bu işte. Halkın kendi kararını vermesi demek bu. Onun için ben verdiğiniz bu kararlardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde de durmak yok hizmete devam. Bu aziz millete hizmetkar olmaya devam inşallah” diyerek sözlerini noktaladı.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YAŞAM VE KÜLTÜR MERKEZİ

Konuşmaların ardından Bakan Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler tesisin açılış kurdelesini keserek, bir süre merkezi inceledi. 4 bin 221 metrekare alana kurulan tesiste kafeterya, 1’i pilates salonu olmak üzere toplam 2 adet spor salonu yer alıyor. Ücretsiz olarak verilen kültür, sanat ve spor kursları ile atölye çalışmalarının yer aldığı tesise pilates, zumba gibi spor kursları verilmesinin yanı sıra, el beceri kurslarının yapıldığı ve sergileneceği 4 adet atölye de merkezde bulunuyor. Tel kırma, hat gibi geleneksel el sanatları ve resim kursları ayrıca halk oyunları k