02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin münazara turnuvasında kazanan Aydem Fen...

Büyükşehirin münazara turnuvasında kazanan Aydem Fen Lisesi oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Aralık 2022 Salı - 14:58Güncelleme: 13 Aralık 2022 Salı - 14:58
Büyükşehirin münazara turnuvasında kazanan Aydem Fen Lisesi oldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen münazara yarışmasında, Aydem Fen Lisesi birinci oldu.

Bu yıl 10’uncusunu düzenlenen Denizli Liselerarası Geleneksel Münazara Turnuvası, 10-12 Aralık tarihleri arasında Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kent genelinden 40 takımın katıldığı turnuvanın final programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

” Kişiselleştirilmiş reklamcılık yasaklanmalıdır/yasaklanmamalıdır” konulu final münazarasında Aydem Fen Lisesi, Yaşar Kımıl Fen Lisesi, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ve Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi yarıştı. Jürinin değerlendirmesinde Aydem Fen Lisesi birinci olurken, Yaşar Kımıl Fen Lisesi ikinci, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü ve Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Turnuvanın en iyi konuşmacı ödülünü ise Aydem Fen Lisesi’nden Baran Kaplan aldı.

Haberin DevamıReklam

Ödül töreninde konuşan Zolan, münazara turnuvasına katılan, emek veren ve organizasyonu takip eden herkese teşekkür etti. Zolan, “Turnuvanın açılışına geldiğim gibi kapanış müsabakalarına da geldim. Katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Herkes sunumunu, bilgisini en güzel şekilde aktardı. Hepinizi yürekten kutluyorum” dedi.

Münazara turnuvasında birçok derece olduğunu ancak turnuvaya fikirleriyle katılan tüm gençlerin kazandığını kaydeden Zolan, konuşmasının ardından takımlara para ödüllerini verdi.