Büyükşehirin iftar sofrası Anafartalar Mahallesi’nde kuruldu – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin iftar sofrası Anafartalar Mahallesi’nde...

Büyükşehirin iftar sofrası Anafartalar Mahallesi’nde kuruldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Mart 2024 Çarşamba - 10:10Güncelleme: 13 Mart 2024 Çarşamba - 10:10
Büyükşehirin iftar  sofrası Anafartalar Mahallesi’nde kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin gelenekselleşen iftar sofrası Anafartalar Mahallesi’nde kuruldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde düzenleyeceği iftar sofrasının ilk durağı Anafartalar Mahallesi oldu.

İftar programına AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, AK Parti Pamukkale Belediye Başkan adayı Halil Pekdemir, mahalle muhtarları, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Vatandaşlarla tek tek selamlaşan ve ramazanlarını tebrik eden Zolan ve eşi Berrin Zolan, yapılan duanın ardından mahalle sakinleriyle birlikte orucunu açtı. Zolan, burada yaptığı konuşmada geleneksel hale getirdikleri mahalle iftarları ile yeniden bir arada olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek, “Allahım tutmuş olduğunuz oruçları, yapmış olduğunuz ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Ramazan ayı yardımlaşma, dua ve ibadet ayıdır. Yardımlaşmayla, birbirimize sahip çıkarak ve birbirimize dua ederek Allah’ım yolumuzu açık etsin” dedi.

Mahallede hayata geçirdikleri yatırımları anlatan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğal gaz yoktu, içme suyu hatlarımız değişti, tertemiz sularımız eve geldi. Kanalizasyon hatlarımız baştan aşağıya değişti, artık evimize su basmıyor, yağmur suyu hatları yaptık, yağmur yağdığında çevreye artık rahatsızlık vermiyor. Biz cesaret edip başladık, sizler sabrettiniz, destek verdiniz. Bugün Anafartalar parmakla gösterilen bir mahalle, Denizlimiz parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Çok güzel bir üst yapıyla, sıcak asfaltları, kilit parke taşlarıyla bugün Anafartalar size layık hale geldi. Biz sizin emanetini taşımaya gayret ettik. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Şehrimiz, ülkemiz, sizin ve hepimiz için hayırlı ne ise o olsun” diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da, tüm hemşehrilerinin ramazan ayını tebrik ederek, gönül sofrasında hemşehrileriyle buluşmasına vesile olan Zolan’a teşekkür etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise, ramazan ayını bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bu sevinci ve mutluluğu Denizli’de yaşanmasına imkan sunan Başkan Zolan’a teşekkür etti.