Büyükşehirin iftar çadırı ve mahalle iftarları her gün 5 bin kişiyi ağırlayacak – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin iftar çadırı ve mahalle iftarları...

Büyükşehirin iftar çadırı ve mahalle iftarları her gün 5 bin kişiyi ağırlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Mart 2024 Cumartesi - 12:24Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi - 12:35
Büyükşehirin iftar çadırı ve mahalle iftarları her gün 5 bin kişiyi ağırlayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesince, her yıl olduğu gibi bu yıl da kurulacak iftar çadırının kurulacağı ve mahalle iftarlarının düzenleneceği bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ramazan ayı hazırlıklarının tamamlandığı kaydedildi. Bu kapsamda Kayalık Caddesi’ndeki Ulu Cami yanında kurulacak iftar çadırında her gün 5 bin kişiyi ağırlanacağı ifade edildi.

Mahalle iftarlarının da düzenleneceğini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir ramazan ayına da kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Geleneksel hale getirdikleri iftar çadırında her gün 5 bin kişinin orucunu açacağını belirten Zolan, “Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimiz, iş insanlarımız ya da odalarımız iftar için sponsor olacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de tüm organizasyonu gerçekleştirerek vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde yemeklerini vereceğiz” dedi.

İftarların yanında sosyal ve kültürel etkinliklerin de olacağını aktaran Zolan, . Ramazanın ruhunu gerek iftarlar gerekse diğer faaliyetlerle en üst seviyeye taşıyacaklarını vurguladı. Zolan, “Allahım bu mübarek ayda huzur ve mutluluk içinde ibadet etmeyi bizlere nasip etsin, yaptığımız ibadetler ve hayırları kabul ve makbul eylesin. Hepimiz birbirimize sahip çıkalım ve bu kutsal ayı en güzel şekilde bir ve beraber yaşayalım. Herkese şimdiden hayırlı ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.