05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin Aile Atölyesi programı Doç Dr...

Büyükşehirin Aile Atölyesi programı Doç Dr Kangal’ı ağırladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 10:02Güncelleme: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 10:08
Büyükşehirin Aile Atölyesi programı Doç Dr Kangal’ı ağırladı

Akademisyen anne olarak tanınan Doç Dr Saniye Bencik Kangal, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Aile Atölyesi programına katılarak aile ve çocuk konularında bilgiler verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesince, sosyal ve kültürel proje kapsamında Aile Atölyesinin programının ilkini düzenledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Akademisyen anne” olarak tanınan Doç Dr Saniye Bencik Kangal’ı ağırlayan programda “aile ve çocuk” konusu işlendi. Kadın Meclisi Başkanı Özen burada yaptığı konuşmaya desteklerinden dolayı Zolan’a teşekkür ederek başladı. Anne sevgisinin, sıcaklığının çok farklı olduğunu kaydeden Özen, “Annelerimizi her zaman başımıza taç eyleyelim. Onların kokusu, sıcaklığı hiçbir zaman unutulmuyor. Hep anılarımızda yaşıyor” dedi.

Ailenin toplumun en küçük birimi olduğunu dile getiren Zolan ise, “Aile sağlıklı ve mutluysa toplumda sağlıklı ve mutlu olur. Ailemizi korumak ve geleceğe taşımak anlamında bu tür çalışmaların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ailemizi korursak ülkemizi de korumuş oluruz” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Programın konusunun “anne ve çocuk” olduğuna değinen Zolan, “Anne bizim en değerlimiz. Anne, fedakar, samimi içten, hep vermeye odaklı insandır. Onlar için ne yapsak azdır. Kıymetini bilmemiz çok çok önemli. Evlatlarımız da bizim gözbebeğimiz, bizim geleceğimiz. Katılım sağlayan başta konuğumuz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Zolan ve Özen, Doç Dr Kangal’a anne yeleği ile üzerinde Denizli horozu figürü bulunan kaide hediye etti. Doç. Dr. Kangal daha sonra “Korkma! İyi bir annesin” adlı sunumunu yaptı, aile içi iletişim konularına değindi.