Büyükşehirden yol çizgisi yenileme çalışması – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden yol çizgisi yenileme çalışması

Büyükşehirden yol çizgisi yenileme çalışması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Kasım 2023 Salı - 13:54Güncelleme: 7 Kasım 2023 Salı - 13:54
Büyükşehirden yol çizgisi yenileme çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerinde yol çizgisi yenileme çalışması gerçekleştirildi.

Trafiğin güvenli bir şekilde akışının sağlanması, kazaların en aza indirgenmesi, sürücülere rehberlik etmesi ve işaretlemelerin eksiksiz olması amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince yol çizgisi yenileme çalışması gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Menderes Bulvarı, Ankara Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı, Acıpayam Bulvarı, Üçgen Köprülü Kavşakları, Ulus Caddesi ve Ali Aygören Bulvarı üzerinde yapılan çalışma ile 26 bin 600 metrekare alandaki yol çizgileri yenilendi.

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl kent genelinde 150 ton boya ile yaklaşık 250 bin metrekare yol çizgisi yenileme çalışması yaptığı ifade edildi. Yenileme çalışmalarının devam edeceği belirtilirken, yol çizgilerinin uzun süre kalıcılığının korunması için uluslararası standartlarda yapıldığı kaydedildi.

Çizgilerin; sıcağa dayanıklı, yüzeylere püskürtülmek suretiyle uygulanan ve üzerine serpilen cam kürecikleri sayesinde ışığı yansıtan, gece sürücüler için de parlama özelliğine sahip boyalar ile yapıldığı vurgulandı.