20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den yanan alanların ağaçlandırılmasına destek kararı

Büyükşehir’den yanan alanların ağaçlandırılmasına destek kararı

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2021 Salı - 14:01 Büyükşehir’den yanan alanların ağaçlandırılmasına destek kararı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, yanan ormanlık alanların çevre ve ağaçlandırma kampanyalarına destek verilmesinin yanı sıra Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile protokol imzalanması kararı aldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Osman Zolan’ın başkanlık ettiği toplantıda, son günlerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınlarından sonra çevre ve ağaçlandırma kampanyalarına destek verilmesinin yanında Denizli’de de gerçekleşen orman yangınlarından sonra oluşan kayıpları giderme amacıyla ağaçlandırma çalışmaları yapılabilmesi için Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile protokol imzalanması konusu karara bağlandı.

“HASARLARI BİR AN ÖNCE GİDERECEĞİZ”

Haberin DevamıReklam

Türkiye’nin farklı illerinde yaşanan orman yangınlarını işaret eden Zolan, “Ülkemizde afet noktasında büyük yangınlar oluştu. Çok şükür devletimizin tüm kurumları gücünü gösterdi, vatandaşlarımızla birlikte el ele vererek yangınları söndürmeye muktedir olundu” dedi. Yangınlardan sonra oluşan hasarın giderilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak destek vereceklerini kaydeden Zolan, şunları söyledi: “İnşallah yanan ormanlarımızın 1 santimetresi bile azalmadan ağaçlandırılacak. Denizli’nin farklı ilçelerinde de orman yangınları yaşandı. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile de protokol imzalayarak yanan alanlarda ağaçlandırma çalışması yapacağız. Oluşan hasarları bir an önce gidermek istiyoruz.”