Büyükşehirden üreticilere tohum eleme makinesi hibesi – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden üreticilere tohum eleme makinesi hibesi

Büyükşehirden üreticilere tohum eleme makinesi hibesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Ekim 2023 Çarşamba - 14:44Güncelleme: 18 Ekim 2023 Çarşamba - 14:44
Büyükşehirden üreticilere tohum eleme makinesi hibesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Acıpayamlı üreticilere iki adet tohum eleme makinesi hibe edildi.

Üreticilerin maliyetlerini düşürerek daha kaliteli ve verimli ürün elde etmelerini sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi desteklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda, Acıpayamlı çiftçilerin maliyetlerini düşürmek ve iş gücünden tasarruf ederek daha karlı yetiştiricilik yapmalarını sağlamak amacıyla 2 adet tohum eleme makinesi hibe edildi. Acıpayam ilçesinde 147 bin dekar alan üzerinde üretim yapan 1617 çiftçinin faydalanacağı tohum eleme makinesinin Acıpayam Ziraat Odası’na teslimi yapıldı.

Haberin DevamıReklam
Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı İsmail Akyol, çok sayıda çiftçi ve davetliler katıldı. Burada bir süre tohum eleme makinesini inceleyerek çiftçilerle sohbet eden Zolan, tarım makinelerinin hayırlı olmasını, bol bereketli ürünlerde kullanılmasını diledi.

Acıpayamlı çiftçilerin ihtiyacı olan tohum eleme makinelerini Ziraat Odası’na teslim ettiklerini kaydeden Zolan, “Üreticilerimizin maliyetlerini düşürerek daha kaliteli ve verimli ürün elde etmelerini sağlayacak destekler vermeye devam ediyoruz. Desteklerimizle Acıpayam kazanacak, Denizli kazanacak. İnşallah çiftçimiz çalışsın, üretsin ve az maliyetle daha çok ürün elde etsin. Ürünleri hem kaliteli olsun, hem de kazançları bol olsun. Acıpayam’ımıza, çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.