26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den ücretsiz spor kursları

Büyükşehir’den ücretsiz spor kursları

Haber Merkezi - 24 Eylül 2020 Perşembe - 12:41 Büyükşehir’den ücretsiz spor kursları

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz spor kurslarında 2020-2021 dönemi pandemi kuralları çerçevesinde başladı.

A- A+

Coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında mart ayında ara verilen Denizli Büyükşehir Belediyesi spor kursları yeniden başladı. Sağlık Bakanlığının Covid-19 tedbirleri dolayısıyla yayımladığı Spor Salonları ve Spor Merkezlerinde Alınması Gereken Önlemler’in titizlikle uygulandığı kurslarda ilk etapta atletizm, basketbol, buz pateni, capoeira, jimnastik, judo, masa tenisi, okçuluk, pilates, satranç, tekvando, tenis, voleybol ve zumba branşlarında eğitimler veriliyor. Pandemi tedbirleri kapsamında kurslara sınırlı sayıda kursiyerin yer aldığı belirtildi.

YÜZME KURS KAYITLARI BAŞLADI

Eylül ayı sonunda başlayacağı duyurulan yüzme kurs kayıtları da başladı. Kayıtlar Denizli Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi www.denizli.bel.tr adresindeki “Hızlı Menü”den online olarak yapılabiliyor. İki hafta sürecek kayıt işlemlerinin ardından yüzme kursları Denizli merkezdeki, İncilipınar, Kayıhan, Anafartalar-Dokuzkavaklar ve Çakmak-Karahasanlı Kapalı Yüzme Havuzlarında verileceği kaydedildi.

ÖNCE DEZENFEKSİYON SONRA KURS

Denizli Büyükşehir Belediyesi kurs öncesi tüm spor tesislerini Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı virüsidal etkili biyosidal ürünlerle dezenfekte ediyor. Vatandaşların kurslara gelirken maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları belirtilirken, spor yaparken gerekli sosyal mesafeler ise eğitmenler tarafından sağlanıyor.

“SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN SPOR VAZGEÇİLMEZDİR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, salgın nedeniyle ara verdikleri spor kurslarının pandemi kuralları çerçevesinde yeniden başladığını bildirdi. Vatandaşların sağlık sisteminin daha da güçlenmesi için 7’den 70’e herkese spor yaptırmaya devam edeceklerini ifade eden Zolan, “Çocuklarımızın, gençlerimizden ve hanım kardeşlerimizden yoğun talepleri sonucu spor kurslarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Spor, disiplin, kural ve ekip ruhu demektir. Sağlıklı bir gelecek için spor vazgeçilmezdir. Büyükşehir olarak her vatandaşımıza istediği branşta spor yapma imkanı sunuyoruz. Kurslarımıza gelen tüm vatandaşlarımıza başarılar diliyor, herkesin Kovid-19 tedbirlerine uymasını diliyorum” dedi.