06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den teknoloji bağımlılığı eğitimi

Büyükşehir’den teknoloji bağımlılığı eğitimi

Haber Merkezi - 3 Kasım 2021 Çarşamba - 12:05 Büyükşehir’den teknoloji bağımlılığı eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesince, belediye personeline yönelik "Yetişkinlerde Teknoloji Bağımlılığı" eğitimi verildi .

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, farkındalık eğitimleri kapsamında teknolojinin insan yaşamı üzerine oluşturduğu etkiler ile teknolojinin doğru ve yararlı bir şekilde kullanımı için “Yetişkinlerde Teknoloji Bağımlılığı” eğitimi düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda düzenlenen etkinlikte Uzman Psikolog Cengiz Türkmen,  teknolojinin modern hayatın kolaylaştırıcıları olmakla birlikte zaman içinde tahmin edildiğinden çok daha hızla artan kullanımlarının bağımlılığa neden olduğunu söyledi. Bağımlılıkla birlikte sosyal medyada harcanan uzun saatlerin, internetsiz ortamlarda zaman geçirememenin, kontrolsüz internet alışverişlerinin hayatı olumsuz etkilediğini kaydeden Türkmen, bunun sonucunda ise sosyal ve ekonomik kayıplar yaşanabileceğini anlattı.

“TOPLUMUN ORTAK SORUNU”

Denizli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Yelda Çetin ise, Türkmen ile Yeşilay’a teşekkür ederek, teknoloji kullanımındaki artışın ve teknolojinin bilinçsiz kullanımının toplumun ortak sorunu olduğunu ifade etti. Çetin, bu tür eğitimlerle farkındalığın artacağına inandığını dile getirdi.

Eğitimin ardından Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) yaptığı çalışmalar ve verilen hizmetler konusunda bilgi verildi.