28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den sokak hayvanlarına mama

Büyükşehir’den sokak hayvanlarına mama

Haber Merkezi - 23 Ocak 2022 Pazar - 13:14 Büyükşehir’den sokak hayvanlarına mama

Denizli’de etkili karla ile mücadele eden Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için mama bırakırken, Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki ekipler de acil durumla için hazırda bekletiliyor.

A- A+

Denizli’de beklenen kar yağışına karşı bir dizi önlem alan ve kar küreme ile tuzlama çalışmasında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokak hayvanları için de tedbir aldı. Bu kapsamda beyaz örtü ile kaplanan kentte can dostlar için besleme çalışması gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, park ve yeşil alanlara mama bırakıyor.

Ayrıca, Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki ekiplerin de olası acil durumlar için hazır bekletildiği kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

“BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, karla mücadele çalışmalarının kent genelinde topyekün sürdüğünü söyledi. Sokak hayvanları için de besleme çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Zolan, “Allah’ımın bizlere emaneti olan can dostlarımıza hep birlikte sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın da bu soğuk günlerde evlerinin önüne bir kap su ve mama koymaları bizleri de mutlu edecektir” dedi.