Büyükşehirden sokak hayvanları için yeni uygulama: Tedavi süreci adım adım takip edilebilecek – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden sokak hayvanları için yeni uygulama:...

Büyükşehirden sokak hayvanları için yeni uygulama: Tedavi süreci adım adım takip edilebilecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Şubat 2024 Perşembe - 11:08Güncelleme: 8 Şubat 2024 Perşembe - 11:08
Büyükşehirden sokak hayvanları için yeni uygulama: Tedavi süreci adım adım takip edilebilecek

Denizli’de, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama ile vatandaşlar, ihbarda bulundukları hasta veya yaralı sokak hayvanlarının tedavisi sürecini SMS’li bilgilendirme ile takip edebileceği bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, hizmete aldığı Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nda yeni bir uygulamaya geçildiğini duyurdu.

SÜREÇ İHBAR İLE BAŞLIYOR

Sokakta hasta veya yaralı can dostlar için ALO 153 veya Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi’nin 0 (258) 280 28 35 numaralı telefona yapılan ihbar ile başlayan süreçte, ihbarı yapan vatandaşın adı-soyadı, adres ve telefon numarası kaydediliyor.

 

LİNK GÖNDERİLİYOR

Ardından harekete geçen ekipler, hasta veya yaralı sokak hayvanını alarak Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi’ne getiriyor. Burada veteriner hekimler tarafından ilk kontrolü yapılan sokak hayvanının durumu online kayıt sistemine fotoğraflarıyla birlikte işlenerek ihbarda bulunan hayvansevere link olarak SMS’le gönderiliyor.

TÜM SÜREÇ GÖZLEMLENEBİLİYOR

Online bilgilendirme sistemi ile vatandaşlar, kendilerine gönderilen linke tıklayarak tedavi sürecini ve sokak hayvanının fotoğraflarını birebir takip edebiliyor. Can dostların merkezden taburcu edilene kadar tüm süreç gözlemlenebilirken, ekipler, sokak hayvanını ilk aldıkları bölgeye bırakarak ihbarda bulunan vatandaşı da telefonla arayıp bilgi veriyor.

Haberin DevamıReklam
“YAZILIM BÜYÜKŞEHİRE AİT”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’ye örnek olan tesiste can dostlar için tüm imkanlarını seferber etmeye devam ettiklerini belirterek, bu süreçte teknolojiyi de etkin olarak kullandıklarını söyledi. Uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu kaydeden Zolan, yazılımın da Denizli Büyükşehir Belediyesinin yaptığını die getirdi. Yeni bir hizmete başladıklarını belirten Zolan, SMS bilgilendirme sistemi ile sokaktan tedavi etmek üzere aldıkları can dostların durumu hakkında hayvansever vatandaşları bilgilendirdiklerini söyledi.

“TÜM SÜREÇ ŞEFFAF TAKİP EDİLEBİLİYOR”

Sistemle merkezde yapılan tüm tedavi işlemlerinin şeffaf bir şekilde takip edilebildiğini ifade eden Zolan, projenin büyük beğeni topladığını belirterek, “Bu dünya, sadece biz insanlara ait değil. Birlikte yaşadığımız tüm canların da hayatlarını kolaylaştırmamız, ihtiyaçlarını gidermemiz gerekiyor.Denizlimize her alanda hizmet vermeye devam ederken, bizimle birlikte yaşayan canlılarımıziçin de gayret sarf ediyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.