27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den, Şair Arif Nihat Asya’yı anma programı

Haber Merkezi - 14 Ocak 2020 Salı - 14:56 Büyükşehir’den, Şair Arif Nihat Asya’yı anma programı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, “Dua, Bayrak, Ağıt“ gibi unutulmaz eserlerin şairi Arif Nihat Asya’yı eserleriyle andı.

A- A+

Vefatının 45. yılında Şair Arif Nihat Asya’yı şiirleri ile anıldı. Pınar-Baha Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. “Dua, Bayrak ve Ağıt” gibi unutulmaz eserlerin şairi Arif Nihat Asya’nın hayatından kesitlerin anlatıldığı programda Kent Şairleri Topluluğu üyeleri ve öğrenciler, şairin birbirinden güzel eserlerini okudu. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci okullarda gençlerle yapılan programların kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyerek, “Büyükşehir Belediyemiz şehrimizde içtiğimiz sudan, teneffüs ettiğimiz havaya kadar birçok yapısal işlere imza atıyor. Ama belediyemizin bir de sosyal cephesi dediğimiz eğitimden, kültüre, spordan sağlığa kadar pek çok hizmet alanı var” dedi.

“TARİHİMİZİ BİLİRSEK, GELECEĞE DAHA EMİN ADIMLAR ATARIZ”

Kent Konseyi’nin tamamının gönüllülerden oluştuğuna değinen Değirmenci, “Bugün tamamı gönüllü olan Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu ile buradayız. Gönüllü ne demek? Kendi işinden, ailesinden, hobilerinden sizler için zaman ayıran insanlar demek. Sizler de inşallah hayatın size sunduğu fırsatlarda birer gönüllü olacaksınız. Bu programlar önemli. Tarihimizi bilirsek, geleceğe daha emin adımlar atarız. Sizlerde inşallah aldığınız bu emaneti, bizden daha iyi şekilde hem kendiniz yaşayacaksınız, hem de gelecek kuşaklara aktaracaksınız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından şiir okuyan öğrencilere Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları hediye edildi.