29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Menteşe Mezarlığı’nda düzenleme çalışması

Büyükşehirden Menteşe Mezarlığı’nda düzenleme çalışması

Haber Merkezi - 26 Eylül 2022 Pazartesi - 11:05 Büyükşehirden Menteşe Mezarlığı’nda düzenleme çalışması

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Honaz’ın Menteşe Mahallesi’ndeki mezarlığa giderek bakım çalışmalarını inceledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Honaz ilçesinin Menteşe Mahallesi Mezarlığı’nda düzenleme çalışmasında bulundu. Bu kapsamda Menteşe Mahallesi Mezarlığı’nda 2 bin 800 metrekare beton kilit parke taşı döşendi. Tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, önceki dönem Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler eşlik etti.

Haberin DevamıReklam

Zolan incelemenin ardından yaptığı açıklamada kentin rahat, huzur ve mutluluğu için çalıştıklarını söyledi. Mezarlıkların bakım, onarım ve temizliklerini yaptıklarını anlatan Zolan, “Eğer biz geçmişimize değer vermezsek geleceğimize güvenle bakmamız mümkün değil. Onlara vefa borcumuz var ve ecdadımıza verdiğimiz değeri göstermemiz gerekiyor. Onun için tüm mezarlıklarımızda düzenlemeler yapıyoruz” dedi.

Menteşe Mezarlığı’nda yürüyüş yolları, duvar, kapı gibi tüm ihtiyaçları yaptıklarını söyleyen Zolan, “Bugün itibariyle Honaz ilçemizde 11 mezarlığımızda düzenleme çalışması yaptık, insanlarımızın ziyaretlerine ve ecdadımıza daha uygun hale getirdik. Sadece Honaz’da değil her ilçemizde aynı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Emek veren çalışma arkadaşlarıma ve bizlere destek olan halkımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.