25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den kavşak düzenlemesi

Büyükşehir’den kavşak düzenlemesi

Haber Merkezi - 19 Mayıs 2018 Cumartesi - 16:19 Büyükşehir’den kavşak düzenlemesi

Dumlupınar ve Lise caddeleri birleştiren noktadaki trafik sorununu çözüme kavuşturmak isteyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, kavşak düzenlemesine gitti. Başkan Osman Zolan, “Trafiğin en sorunlu noktalarından birinde gerçekleştirilen çalışmayla kronikleşmiş bir sorunu daha çözdük” dedi.

A- A+

Denizli’nin en yoğun kullanılan güzergahlarından olan, Dumlupınar ve Lise caddelerinin kesiştiği noktada başlatılan çalışmalar tamamlandı. Fırka Bahçesi olarak anılan 2661 metrekarelik alanın Milli Savunma Bakanlığı tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesine bedelsiz olarak devredildiğini belirten Zolan, bölgede inceleme yaparak esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşlar, korna sesinden ve trafik stresinden kurtulduklarını ifade ederek, düzenleme için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

“ZOR VE MEŞAKKATLİ BİR İŞ”

Yıllardır süregelen, kronikleşmiş bir soruna el attıklarını söyleyen Başkan Zolan, “Yaklaşık 2 yıl boyunca, yoğun bir gayret sonunda Milli Savunma Bakanlığımız ile yapılan protokol çerçevesinde bu alanı Denizlimizin kullanımına kazandırdık. Yaptığımız düzenleme ile Çıtır Kavşağı diye tabir edilen Dumlupınar ve Lise Caddesi kesişimi çok rahatlamış oldu. Kavşağı 2 gidiş 2 geliş şeklinde ve sağ-sol dönüşlerde birçok imkan sağlayan bir hale getirdik. Zor ve meşakkatli bir işti. Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’ye, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, milletvekillerimize, belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EN SORUNLU NOKTALARDAN BİRİYDİ

Denizli’nin ulaşımda en sorunlu noktalarından birinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Zolan, ““Sorunumuzu çözmüş olduk. Esnafımızı ziyaret ettiğimizde olumlu tepkiler, memnuniyet var. ‘Korna sesinden kurtulduk’ diyorlar. Sıkışan trafikte herkes korna çalıyordu. Kavşak 1 gidiş 1 gelişten, 4 şerit haline ve sağ-sola dönüşlere baktığımız zaman 6 şerit haline dönüşmüş oldu. Çok şükür, inandık, gayret ettik, çalıştık. Proje anlamında başarıya ulaştık. Vatandaşlarımız güle güle kullansın ” diye konuştu.

“KATKI VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Uzun zamandır çözüm bekleyen sorunlardan birini nihayete erdirdiklerini söyleyen Başkan Zolan, “Denizli kabuğunu kıran, komşu illerinden çok farklı yere gelen ve Türkiye’de kendinden söz ettiren bir il haline geldi. Ulaşımından yeşil alanına, kültür sanattan, alt yapısına kadar her yönüyle Denizli kat kat öteye geçti. Bunları Denizlimizde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Onlar destek oldu, bize bu emaneti teslim ettiler, güvendiler. Biz de emanetlerini yere düşürmeden, güvenine layık olmak için gece gündüz çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Katkı veren, gayret eden herkese teşekkür ediyorum. Denizlimize hayırlı olsun” diyerek sözlerini noktaladı.