Büyükşehirden Kaleli üreticilere zeytin eleme makinesi desteği – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Kaleli üreticilere zeytin eleme makinesi...

Büyükşehirden Kaleli üreticilere zeytin eleme makinesi desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Ekim 2023 Pazartesi - 11:15Güncelleme: 2 Ekim 2023 Pazartesi - 11:15
Büyükşehirden Kaleli üreticilere zeytin eleme makinesi desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kale ilçesindeki üreticilere 2 ton kapasiteli 3 adet zeytin eleme makinesi desteğinde bulunulacağı bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kale ilçesindeki çiftçilerin ihtiyacı olan zeytin eleme makinesi için destek verme kararı alındığı bildirildi.

İlçenin Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerinde 16 bin 53 dekar alanda 450.000 adet dikili zeytin ağacı olduğu ifade edilirken, proje ile 3 adet 2 ton kapasiteli zeytin eleme makinesi temin edilerek üreticilerin kullanımına sunulacağı kaydedildi. Destek projesiyle ilgili Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kale Belediyesi arasında bir protokol imzalanacağı aktarıldı.

“DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kırsalda yaşayan vatandaşların desteklenmesi, tarım ve hayvancılıkta yüksek ürün verimi elde edilmesi amacıyla desteklerine devam ettiklerini söyledi. Gerek tarım gerekse hayvancılıkta üreticinin neye ihtiyacı varsa temin etmek için gayret ettiklerini söyleyen Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar üreticimize 50’nin üzerine projeyle destek sağladık. Üreticilerimizin verimli ve kaliteli üretime devam etmesi için desteklerimiz artarak sürecek. Bu kapsamda zeytin üretiminin yoğun olarak yapıldığı Kale ilçemizin Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerindeki çiftçilerimizin ihtiyacı olan zeytin eleme makinesi desteği vereceğiz. Şimdiden çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bol ve bereketli kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.