Büyükşehirden kadınlara yönelik beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi – D20Haber
19.04.2024, Cuma
11 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden kadınlara yönelik beslenme ve doğru...

Büyükşehirden kadınlara yönelik beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Aralık 2022 Cuma - 14:00Güncelleme: 23 Aralık 2022 Cuma - 14:00
Büyükşehirden kadınlara yönelik beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi

Benim Mahallem projesi kapsamında, Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından tarafından hayata geçirilen Benim Mahallem projesi dahilinde, Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi verildi.

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nda gerçekleşen programa Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Zeytinköy Mahalle Muhtarı Serkan Kar ve davetliler katıldı. Diyetisyen Dilara Sevde Uzunoğlu sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, Eczacı Suna Özmutaf da doğru ilaç kullanımı konusunda merak edilen konulara açıklık getirdi.

Kent Konseyi Başkanı Değirmenci burada yaptığı konuşmada, herkesin günlük yaşantısında kullanabileceği hayati bilgileri içeren bir eğitim çalışması gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Değirmenci, “Diyetisyen ve eczacı arkadaşımız gündelik hayatta hem kendimizin hem de ailemizin işine yarayacak tabiri caizse hap bilgiler verdiler. Ben de istifade ettim iyi ki gelmişiz” ifadelerini kullandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak kadınlara yönelik pek çok hizmet ve projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Değirmenci, “Sizin aldığınız eğitim bizim için çok önemli. Kadınlar bizim en değerli varlıklarımız. Bir evde, ailede kadın sağlıklıysa, huzurluysa, mutluysa o evde sağlık olur, huzur olur. Sağlıklı bir gelecek için dinini, bayrağını, vatanını seven nesiller yetiştirmek sizlere bağlı. Ama bunun için öncelikli olarak sizin sağlıklı, dirençli olmanız gerekiyor. Sizler için ne yapsak azdır” dedi.