08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru...

Büyükşehirden kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı semineri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Kasım 2022 Çarşamba - 14:20Güncelleme: 30 Kasım 2022 Çarşamba - 14:20
Büyükşehirden kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı semineri

Benim Mahallem projesi kapsamında Sevindik Mahallesi’nde yaşayan kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen Benim Mahallem projesi kapsamında Sevindik Mahallesi sakini kadınlara sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı eğitimi verildi.

Sevindik Şehit Hasan Eser Ortaokulu’nda gerçekleşen programa Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Sevindik Mahalle Muhtarı Yaşar Beşparmakkaya ve davetliler katıldı. Diyetisyen Dilara Sevde Uzunoğlu sağlıklı beslenme hakkında sunum yaparken, Eczacı Suna Özmutaf da doğru ilaç kullanımı hakkında bilgiler verdi.

Denizli’de yaşayan herkesin yaşam kalitesinin artırılması eğitim çalışmalarına devam ettiklerini gerçekleşen Değirmeci, “Uzman arkadaşlarımız tarafından sizlere sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı konularında sunumlar gerçekleştirildi. Bu sayede sizlerde merak ettiğiniz konularda bilgilenme imkanı elde ettiniz. Bu faydalı bilgiler ile sizlerde öncelikle ailenize ve çevrenize daha faydalı olabileceksiniz” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

“KADINLAR BİZİM BAŞ TACIMIZ”

Kadınlara yönelik birçok hizmet ve proje gerçekleştirdiklerini söyleyen Değirmenci, “Hanımefendiler bizim baş tacımız, kadınlar bizim gözbebeğimizdir” dedi. Kadın Meclisi’nin eğitim ve sağlık taramalarına devam edeceğini dile getiren Değirmenci, “Kadınlar bizim baş tacımız. Biliyoruz ki, kadınlar hayatımızın tüm aşamasında bizleri derleyen toplayan ve hayatımızı kolaylaştıran bireylerdir. İyi ki varlar. Ailenin temeli kadındır. Kadın sağlıklı, huzurlu ve mutlu ise o ailede yaşayan ve yetişen bireylerde mutlu ve başarılı olur” diye konuştu.