Büyükşehirden kadınlara pide yapım kursu – D20Haber
11.12.2023, Pazartesi
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden kadınlara pide yapım kursu

Büyükşehirden kadınlara pide yapım kursu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Kasım 2023 Cuma - 12:40Güncelleme: 3 Kasım 2023 Cuma - 12:40
Büyükşehirden kadınlara pide yapım kursu

Denizli’de, “Yerinde Öğreniyoruz” projesi kapsamında kadın kursiyerlere pide yapımı konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından kadın istihdamını güçlendirmek, kadınların yerel mutfağı öğrenmesi, eş zamanlı olarak kadınların meslek edinmesine katkı sağlamak ve sürdürülebilir alanların açılması hedefi ile 2 yıl önce hayata geçirilen “Yerinde Öğreniyoruz” projesi devam ediyor.

Fatih Sosyal Etkinlik Merkezi’nde açılan gastronomi mutfağında düzenlenen kurslar ile ilgili bilgi veren Eğitmen Kezban Hirozlu, eğitimlerin 3 hafta sürdüğünü dile getirdi. Yeni dönemde pide yapım kursu verildiğini kaydeden Hirozlu, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Yaklaşık 3 yıl önce Fatih Sosyal Etkinlik Merkezimizde kurulan gastronomi mutfağında yeni dönemde pide yapım kursu başlattık. 3 hafta süren eğitimlerimizde kursiyerlerimize uygulamalı ve teorik bilgiler vererek kadınlarımızın evlerinde çok kolay bir şekilde pide yapabilir hale gelmelerini sağladık. Bunun yanı sıra farklı dönemlerde açtığımız Aşçı Yardımcılığı ve Pastacı Çırağı kurslarımızda yapılmaktadır. İlerleyen günlerde pizza yapım kursu başlatacağız. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz kurslarımıza kadınlarımızı bekliyoruz.”