15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den iki noktada kavşak çalışması

Büyükşehir’den iki noktada kavşak çalışması

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2021 Çarşamba - 09:49 Büyükşehir’den iki noktada kavşak çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce, 29 Ekim Bulvarı'nın iki farklı noktasında kavşak düzenleme çalışmasında bulunuldu.

A- A+

Şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde kavşak düzenlemesinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafik akışının azaldığı tam kapanma döneminde 2 yeni kavşak düzenleme çalışması yaptı. Bu kapsamda 29 Ekim Bulvarı’nın Fatih Caddesi, Merkezefendi Caddesi (Özay Gönlüm Meydanı) ile Bahçelievler Caddesi olmak üzere 2 farklı kesişim noktasında hayata geçirilen çalışma ile kavşaklar içerisinde depolanan araç sayısının arttırılması, sinyallerde bekleme sürelerinin azaltılması ile birlikte kavşak içi kuyrukların azaltılması ve kavşak içerisinde yer alan adalar sayesinde kavşağı kullanacak yayaların yolun karşısına daha güvenli bir şekilde geçmesinin hedeflendiği belirtildi.

 

HAVA KİRLİLİĞİ AZALACAK

Yeni düzenleme ile araçların trafikte bekleme sürelerinin azalacağı, seyir hızının artacağı ve bununla birlikte yakıt tasarrufunun sağlanacağı ifade edildi. Yakıt tasarrufu ile doğru orantılı olarak atmosfere daha fazla karbon salınımı yapılmasının önüne geçilerek, hava kirliliğine etkisinin azaltılmasının da amaçlandığı kaydedildi. Bekleme sürelerinin azaltılması ve trafik akış hızının artırılması sonucunda ciddi işgücü kazanımının sağlanacağı ve trafik güvenliği seviyesinin de artırılacağı bildirildi. İki yeni düzenlemenin ardından kavşaklar trafiğe açılırken, çevre düzenleme çalışmalarının ise yapılacağı kaydedildi.

“DENİZLİMİZE GÜZELLİKLE KATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şehrin ulaşım sorununu çözmek için köprülü kavşaklar, çevre yolları, alt ve üst geçitler, Trafik Yönetim Sistemi, otoparklar gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Araç ve nüfusta yaşanan artışın trafik yoğunluğunu da beraberinde getirdiğini anlatan Zolan, bu kapsamda ihtiyaç olan noktalarda yeni kavşak düzenlemeleri yaptıklarını ifade etti. Trafiğin daha rahat ve güvenli olması için farklı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini aktaran Zolan, şunları kaydetti: “Denizlimize güzellikle katmaya devam ediyoruz. Şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlarımız güle güle kazasız belasız kullansın inşallah.”