08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den iki gün sürecek İş Sağlığı...

Büyükşehir’den iki gün sürecek İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu

Haber Merkezi - 30 Mayıs 2022 Pazartesi - 13:23 Büyükşehir’den iki gün sürecek İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu, açılış programı ile başladı.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış programına programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil Işık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilci ile çalışanları katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren Işık, düzenlenen sempozyumun iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı artıracağına inandığını kaydetti. Işık, “Çalışanların işyerlerinde daha güvenli bir şekilde ülkemize katkı sunması için Bakanlık ve Genel Müdürlüğümüz olarak durmaksızın çalışıyoruz. Programı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi İSG ekibi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederim” dedi.

“YETER Kİ CAN KAYBI OLMASIN”

İş sağlığı ve güvenliğinin ortaya konan ürün ve hizmetten daha önemli olduğunu dile getiren Zolan, kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymalarının hayati bir konu olduğunu söyledi. Zolan, “Bir olumsuzluk veya kaza yaşandığında yapılan işin motivasyonu, heyecanı kayboluyor. Çünkü işimizi yapan, alın teriyle çocuklarının rızkını kazanmak amacıyla çalışan kardeşlerimizi korumak, gerekli önemleri almak durumundayız. Alınacak önlemlere ‘maliyetli, gerek yok’ dememeliyiz. İş yavaşlayabilir, gecikebilir ama yeter ki can kaybı olmasın, bir olumsuzluk yaşanmasın” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“SEMPOZYUM BİZE GÜÇ VERECEKTİR”

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile çalışanların ekipmanlarının eksiksiz olmasının hayati derecede önemli olduğunu anımsatan Zolan, “Kazasız günler diliyorum. Evine alın teri ile ekmeğini götüren çalışanlarımız, işyerlerine nasıl sağ salim geldiyse, evine de öyle gitmeleri gerekiyor. İnşallah bu sempozyum yürüyüşümüze güç katacaktır. Sempozyumda edinilecek bilgiler hayat kurtaracaktır. Bu konuda çalışma yürüten Bakanlığımıza, Genel Müdürlüğümüze,sempozyuma destek ve katkı veren tüm kamu kurumu ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Sempozyumun hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

SEMPOZYUM 2 GÜN SÜRECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği tanıtım filminin ardından sempozyumun ilk oturumu yapıldı. PAÜ Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karadeniz ve PAÜ Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamil Orhan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmalarının Gerekliliği; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGGM Çalışma Uzmanı Uğur Bayar ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Mevzuat Bilgisi konulu sunumlarını yaptı.

31 Mayıs’a kadar sürecek ve toplam 10 oturum yapılacak sempozyumda akademisyenler ve alanında uzman isimler bilimsel çalışmaları paylaşılacak.