27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den gürültü azaltım senaryosu geliştirilmesi için...

Büyükşehir’den gürültü azaltım senaryosu geliştirilmesi için anket

Haber Merkezi - 1 Ekim 2021 Cuma - 12:59 Büyükşehir’den gürültü azaltım senaryosu geliştirilmesi için anket

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Denizli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi” projesi kapsamında anket çalışması başlatıldı. Ankete www.denizli.bel.tr/AnketGurultu.html adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü arasında 2020 yılında imzalanan “Denizli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi” projesi kapsamında anket çalışması başlatıldı. www.denizli.bel.tr/AnketGurultu.html adresi üzerinden tüm kent sakinlerinin katılabileceği anket ile gürültü eylem planı raporu hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacağı belirtildi.

Söz konusu çalışmayla Denizli’de çevresel gürültüye maruz kalma seviyelerinin insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere yol açtığı ve çevresel gürültü kalitesinin korunmasının gerekli olduğu yerlerde alternatifli çözümler üretileceği ifade edildi. 22 Ekim’e kadar devam edecek ankette, Denizli’nin gürültü azaltım senaryoları ile ilgili Denizlililerin görüş ve düşüncelerini belirlemeye yönelik sorular yer aldığı bildirildi.

Haberin DevamıReklam

“VATANDAŞLARIMIZIN GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin yaşam kalitesinin daha da yükseltilmesi amacıyla halk sağlığını doğrudan etkileyen sorunları ortadan kaldırmak için de çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda Denizli’nin Gürültü Eylem Planı’na yön verecek anket çalışması başlattıklarını aktaran Zolan, “Belirlenen gürültü yönetim alanları için kaynak bazlı alternatif azaltım senaryoları geliştirildi. Bu aşamada vatandaşlarımızın görüş ve düşünceleri bizim için çok önemli. Hemşehrilerimizin ankete katılımı yol gösterici olacaktır. Anket çalışması ile elde edilen görüşler, gürültü eylem planı çalışmalarımıza dahil edilecek ve eylem planı hazırlama sürecimizi tamamlayacağız” dedi.