Büyükşehirden Gerzele’ye 100. Yıl Parkı – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Gerzele’ye 100. Yıl Parkı

Büyükşehirden Gerzele’ye 100. Yıl Parkı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Aralık 2023 Cumartesi - 18:38Güncelleme: 30 Aralık 2023 Cumartesi - 18:38
Büyükşehirden Gerzele’ye 100. Yıl Parkı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gerzele Mahallesi’nde tamamlanan 100. Yıl Parkı, düzenlenen bir törenle açıldı.

Domuz Deresi’nde düzenleme çalışmalarını tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen hazırladığı 100. Parkı’nı düzenlenen görkemli bir törenle hizmete aldı. Törene Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, önceki dönem Denizli Belediye Başkanı Hasan Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“OMUZ OMUZA ÇALIŞIYORUZ”

Törende konuşan Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak en üst seviyede hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Zolan, “Sizlerin vermiş olduğu destek, duymuş olduğu güven ile daha emin adımlarla daha fazla iş yapıp, ihtiyaçları karşılayıp şehrimizi daha güzele ve ileriye götürmek için çalışma arkadaşlarımızla, tüm Denizli ile birlikte kol kola, omuz omuza gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

“OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ”

“Denizli’nin kronikleşmiş sorunlarını birer birer çözdük” diye Zolan, 2004’ten bugüne kentte yaşanan yeşil alanlar başta olmak üzere yaşanan değişimlere değindi. , Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümüne ithafen bir nişanenin olmasını istediklerini, 100. yılın güzelliğini tatmak ve hatırlamak adına böylesine güzel bir parkı kente kazandırdıklarını kaydeden Zolan, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Bölgenin ihtiyacını karşılayacak 20 bin metrekarenin üzerinde bir park yaptık. Yürüyüş yollarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, açık hava spor aletleriyle, otoparkıyla cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yakışan bir park kazandırdık. Denizlimizi parklarla güzelleştirdik, yeşil alan haline getirdik, şehrimiz kişi başına 16 metrekarenin üzerine çıkmış durumdadır. Bu parkın yapılmasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 100. yılın kalıcı bir hale gelmesi ve gelecek nesillere ulaşması adına Büyükşehir Belediye Meclisimize bu parkımızın 100. Yıl Parkı olarak isimlendirmeyi önerdik. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum, oy birliği ile bu parkın 100. Yıl Parkı olması adına karar verdiler.”

“CUMHURİYETİMİZE EL ELE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak cumhuriyetin 100. yılına yakışan etkinliklerle kutlama yaptıklarını söyleyen Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimize hep beraber el ele gönü gönüle sahip çıkacağız. Dünyanın sonuna dek cumhuriyetimizin ayakta kalması için hep beraber sahip çıkıp, koruyup kollayacağız. O, bu, şu demeden ülkemizin tüm güzelliklerini başta cumhuriyetimizi ve birçok değerlerimizi sahip çıkacağız. Birlikte olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine hep beraber güçlü bir şekilde koşmaya devam edeceğiz.”

ZEYBEKCİ’DEN TEŞEKKÜR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ise, yeşil alan yatırımlarıyla Denizli’nin çok şanslı bir kent olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve emek veren herkese teşekkür eden Zeybekci, “O kadar muhteşem bir yer olmuş ki, çocukların cıvıltısı hiçbir şeye değişilmez. 2004’ten önce kişi başına yeşil alan 3-4 metrekare iken bugün Avrupa standartlarının iki katına yakın kişi başına 16 metrekareye ulaşılmış. Türkiye’nin en iddialı parkları Denizli’de bu hayalleri kuranlardan Allah razı olsun. İnşallah daha güzelleri ile yolumuza devam edelim” dedi.

Konuşmaların ardından parkın açılışı dualarla gerçekleştirildi. Zolan, protokol üyeleri ve beraberindekiler daha sonra parkta incelemelerde bulundu, vatandaşlarla sohbet edip, istek ve önerilerini dinledi.