18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den evsizlere barınma hizmeti

Haber Merkezi - 6 Ocak 2021 Çarşamba - 11:58 Büyükşehir’den evsizlere barınma hizmeti

Kış mevsiminin gelmesi sebebiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan evsiz kişilerin barınma ve gıda ihtiyaçlarının karşılanacağını duyurdu.

A- A+

Kışın bastırmasıyla birlikte sokakta yaşamlarını sürdürmek zorunda kalanlara yönelik Denizli Büyükşehir Belediyesince çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, sokakta yaşamlarını sürdürmek zorunda olan evsizlerin barınma ihtiyacı giderilerek, kış mevsimi boyunca kendilerine sıcak bir mekan ve gıda temin edilecek. Vatandaşların söz konusu uygulamadan faydalanabilmeleri için Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına başvuru yapmaları gerektiği belirtildi. Durumunu belirten vatandaşlar yapılacak incelemenin ardından misafir edilebilecek. Bunun yanında mesai saatleri içerisinde 0 (258) 280 25 60 mesai saatleri dışında ise ALO 153 numaralı telefona yapılacak ihbarla harekete geçecek Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokakta yaşayan kişilere ulaşarak, istekleri halinde konuk edileceğini duyurdu.

“ŞEHRİMİZDE KİMSE SAHİPSİZ KALMASIN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl olduğu gibi bu yıl da kış mevsiminde sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlara kucak açmaya devam ettiklerini söyledi. Söz konusu vatandaşların kış mevsimi boyunca barınma ve gıda ihtiyaçlarını sağlayacaklarını kaydeden Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak herkese ulaşmaya gayret ediyoruz. Zor durumda olan vatandaşlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimizden ricam sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızı bizlere bildirin. Şehrimizde kimse sahipsiz kalmasın” diye konuştu.